Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Происшествия

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Як ректор ДНУ начхав на постанову Кабінету Міністрів

756

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара колись був одним з кращих вищих навчальних закладів УРСР, а потім України. Щоправда, тоді він був Дніпропетровським держуніверситетом. Втім, справа ж зовсім не в назві...

У 1989 р ректором того самого держуніверситету став Микола Поляков. При цьому ректор змінює партії, мабуть, навіть частіше, ніж рукавички. А він ще й колишній «регіонал»!

З тих часів рейтинг університету неухильно падає. А вчитися в цьому університеті радять лише люди, які закінчили його десятиліття назад. Матеріальна база вищого навчального закладу давно застаріла, але ніхто не поспішає її оновлювати. Безумовно, було б несправедливо повісити всю відповідальність за це на ректора. З приводу матеріальної бази питання слід адресувати Міністерству освіти і Кабінету Міністрів, а можна ще й Президента запитати. Обов'язково потрібно запитати! Але це предмет для окремої розмови.

Зате періодично в університеті відбуваються події, відповідальність за які цілком і повністю лежить на ректорі-«легенді» Дніпропетровського держуніверситету.

У ректораті вважають, що студентами можна грати як завгодно, а постанови Кабміну не мають юридичної сили порівняно з розпорядженнями Ректорату найкрутішого Університету Миру (за версією Ректорату). Цей запис - не емоції, а факти. Газета Дніпровського університету (яку, до речі, студенти чомусь негласно зобов'язані купувати!) постійно продукує міф про велич університету і правильність дій ректорату.

Та люди при здоровому глузді розуміють, що до чого. І щоб не бути голослівним, ось вам приклад.

31 травня 2018 року вчена рада університету затвердила Порядок розрахунку складової рейтингового балу студента, який враховує його участь у науковій, науково-технічної діяльності (творчої активності для художніх спеціальностей), суспільного життя і спортивної діяльності університету. Від цього документа ні багато ні мало залежить отримання студентом стипендії. А як відомо, завдяки благодійникам з Кабінету Міністрів (спасибі їм за Європу і довгих років життя!) із загальної кількості студентів-бюджетників лише 40% студентів отримують стипендію. Але зате не 814 грн., а 1300! А якщо пощастить, то майже 2000 грн.

Все б нічого, однак деканати відразу повідомили студентам, що терміново необхідно переробляти рейтинги під нові вимоги. І це при тому, що спочатку студенти готували ці рейтинги до 25 травня!!!

Але відповідно до п. 5 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою № 882 12 липня 2004 року (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 № 1050), «правила призначення академічних стипендій у відповідному навчальному закладі розробляються відповідно до цього Порядку, затверджуються його вченим (педагогічної) радою за погодженням з органом студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією осіб, що навчаються, а також публікуються не пізніше ніж за тиждень до початку навчально про семестру».

Ця цитата з документу - підтвердження незаконного рішення ректорату.

У відповіді на мій лист ректор це визнав, зазначивши, що зміни в рейтингу буде введено в дію з 01.09.2018 р. 11 травня Вчена рада швиденько повернула старий рейтинг. Як виявилося, все-таки КМУ найголовніше, чим Ректорат ДНУ. Навіть не знаю, добре це чи погано...

І студентам знову довелося переробляти рейтинги... Бо в усьому завжди винні студенти...

0
Комментарии
1
1
Смешно
1
Интересно
1
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги