Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Происшествия

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Дві світові біди і вразливий захід

54

<p>Сьогодні у світі є дві основні біди – це войовничий ісламізм та путінська &quot;гібридна&quot; експансія. До речі, експерти переконані, що до появи першої біди Кремль також свою руку приклав.

Під тиском цих негараздів Захід явно пасує. Сотні тисяч біженців із Сирії та Африки заполонили Європу не з почуттям вдячності, як хтось із ліберальних європейських політиків розраховував, а з почуттям агресивного завитку. Європа в розгубленості й просить Туреччину за політичні дивіденди для неї та фінансову підтримку спасти положення. Туреччина дає згоду, хоча у самої зріє непроста курдська проблема. Курди Сирії оголосили про федерацію. На порядку денному народження Курдистану, що стане черговою проблемою для правлячих еліт Ірану, Іраку, Туреччини й Сирії. А Кремль тут як тут. Він курдів підтримував завжди, ще в часи Радянського Союзу, але не тому, що курдська проблема йому боліла, а задля дестабілізації ситуації на Близькому та Середньому Сході. Напруга в цих районах давала Кремлю можливість тримати міцні позиції з продажу нафти й газу, а значить щедро наповнювати воєнний бюджет. Сьогодні Кремль також буде курдів не тільки підтримувати, а й підштовхувати до спасительної для нього дестабілізації ситуації в регіоні. Кремль був готовий до розвитку подій саме в такому бажаному для нього напрямку. Чому ж не готовий Захід? Чому США втрачають позиції світового лідерства? Вразливість й нестійкість Заходу дивує й бентежить.

Путін, не маючи достатніх ресурсів, дозволив собі &quot;гібридну&quot; агресію проти суверенної України. Захід, замість оперативних та адекватних відповідей набагато слабшому опоненту, почав проводити політику умиротворення, підперчивши її тільки санкціями. Захід дозволив собі проігнорувати високі й вагомі Будапештські гарантії Україні, як країні, що відмовилась добровільно від ядерної зброї. А це не що інше як тиха зрада не тільки України, але й самих себе. Весь світ побачив, що Захід може свого гарантованого слова й не дотримуватись.

По всьому видно, що Захід не має по відношенню до Путіна і войовничого ісламу відповідних стратегій. Путін і ІДІЛ нав’язують Заходу свою волю, а він невдало змушений оборонятися. З такою провальною зовнішньою політикою, без адекватного сильного стратегічного стрижня, Захід невдовзі може почати розвалюватись. А це буде означати хаос і нову, але вже гарячу, світову війну за переділ сфер впливу.

У післявоєнний період Захід вдало стримував агресивні наміри Росії за допомогою продуманої контрпропаганди, що в підсумку й політично розвалило радянську імперію, паралельно із низькими цінами на нафту і газ. Західна наполеглива свобода слова таки достукалась до сердець мільйонів радянських громадян, які більше не хотіли животіти, а мати можливість жити достойно. Чому Захід сьогодні ігнорує інформаційно-психологічний чинник у боротьбі з путінською експансією? Адже Путін, спершу, діє інформаційно. Де Західна інформаційно-психологічна протидія?!

Захід продемонстрував усьому світу свою недоречну вразливість. Такого від нього не чекали. Лібералізм ослабив імунну систему Західного організму свободи й демократії. Західний імунодефіцит вже видно неозброєним оком. Кремль також не блищить здоров’ям, але наглості й авантюризму йому не позичати. В найкращій фізичній формі виступає войовничий ісламізм і з цим треба рахуватись. Перед Заходом стоять два історичних виклики: як збоку Кремля так і від войовничого ісламу. На ці виклики треба сміло й консолідовано відповідати, а не ховати голову в пісок. Без українського ресурсу, без української стійкості Захід не зможе з цими викликами справитись й ризикує втратити все. Той хто на Заході цього не усвідомлює стає, по суті, самогубцем.</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги