Mamaclub

Прорізання зубів

18

 Коли з\'являються перші зуби?
Час появи перших зубів індивідуально, педіатричні таблиці досить умовні і дають лише приблизні терміни.Звичайно перший зуб з\'являється в інтервалі між 4 і 10 місяцями. Але навіть якщо зуби не з\'явилися в 10 місяців, хвилюватися не варто, якщо дитина нормально росте, додає у вазі і розвивається. Якщо зуби у принципі сформувалися під час вагітності, то рано чи пізно вони з\'являться.У деяких дітей зуби з\'являються по декілька штук за раз, у інших – досить поступово.

Зуби можуть «запізнюватися» при рахіті, порушенні обміну речовин, якщо дитина перенесла важке інфекційне захворювання, сильний стрес або не доїдає. Якщо дитині виповнився рік, а зуби ще не показалися, краще проконсультуватися з педіатром і дитячим стоматологом.

Зуби можуть бути відсутніми тільки у разі серйозних генетичних патологій і пороків розвитку.

Експерт Марія Блохіна, дитячий стоматолог-ортодонт:
Відомі окремі випадки, коли діти народжувалися із зубками, що вже прорізаються. Проте найчастіше перші зуби з\'являються у дитини в шість-вісім місяців, причому першими з\'являються центральні нижні різці. Зуби можуть прорізуватися парами або поодинці. Часто у дитини ще задовго до появи нового зуба підвищується слиновиділення, вона починає гризти іграшки або смоктати пальці. Під час прорізання вона проявляє занепокоєння, плаче. Терміни закінчення прорізання зубів можуть сильно варіюватися. Але звичайно до 3 років всі 20 молочних зубів вже прорізуються.

Як визначити, що у малюка почали прорізуватися зуби?
При прорізанні зубів у дитини звичайно набухають і червоніють ясна, згладжується поперечна борозенка на яснах. Малюк стає капризним, неспокійним. У деяких дітей можливо одноразове підвищення температури тіла. В окремих "щасливчиків" зубки прорізуються безболісно.

Як полегшити дитині прорізання зубів?
Можна дати малюку який-небудь твердий і холодний предмет (морквину або яблуко з холодильника, охолоджене жувальне кільце). Можна помасажувати його запалені ясна, а також ділянку на обличчі від крил носа до куточків рота. Це полегшить біль і прискорить прорізання зуба.

Для зняття сильних болів можна використовувати болезаспокійливі гелі, які наносяться безпосередньо на ясна. При підвищенні температури (38,5 градусів за Цельсієм і вище) дитині одноразово можна дати разову дозу дитячого жарознижуючого (Панадол або Нурофен); хорошим засобом, що полегшує стан малюка, є гомеопатичні свічки «Вібуркол».

Читайте все новости по теме "Стоматология" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель МедОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Блоги медицины

Новости медицины

Последние новости