MamaClub
CityВидео

Жіночий мозок старіє швидше

65

     Дослідники порівняли активність генів в чоловічому та жіночому мозку і прийшли до висновку, що в жіночому вікові зміни в молекулярно-генетичній кухні наступають швидше. Чому жіночій мозок старіє швидше?
     Незважаючи на те що жінки живуть довше за чоловіків, старіють вони, мабуть, швидше сильної статі. До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі (США), проаналізувавши вікову активність генів в мозку чоловіків і жінок. Активність генів вимірювали за складом РНК (або, іншими словами, порівнювали транскріптоми): склад і кількість РНК-матриць дозволяють визначити, який ген працює на підйомі, а який – знижує активність.
     Всього було проаналізовано 13 000 генів з чотирьох різних ділянок мозку, взятих посмертно у п’ятдесяти п’яти людей різного віку. Дослідники очікували побачити, що вікові зміни у жінок будуть відбуватися повільніше – раз вже вони живуть довше. Але вийшло все навпаки. Наприклад, у верхній фронтальній звивині було виявлено 667 генів, активність яких з часом змінювалася по-різному у жінок і чоловіків. Якісь гени з віком починають працювати інтенсивніше, якісь – слабшають, але у 98% таких генів в жіночому мозку вікові зміни відбувалися швидше. Про деякі з таких молекулярно-генетичних змін відомо, що вони пов’язані з ослабленням когнітивних функцій і розвитком нейродегенеративних розладів.
     Іншими словами, жіночий мозок старіє швидше чоловічої. Але самі вчені відзначають, що прискорене старіння стосувалося приблизно половини жінок. З цього можна зробити висновок, що причина не в біологічній запрограмованості жінок, а в конкретних умовах їх життя. Найпростіша причина, яку тут можна придумати, – стрес. Цікаво,що експерименти на мавпах побічно підтверджують, що стрес може викликати передчасне старіння мозку. Щоб остаточно підтвердити цю гіпотезу, дослідники хочуть поставити експерименти з гризунами та одночасно перевірити, як змінюється молекулярно-генетичний стан мозку у жінок різних культур, де їх положення сильно відрізняється в сенсі схильності щоденного стресу.

Читайте все новости по теме "Разные полезности" на Обозревателе.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины