Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
CityВидео

/Mamaclub

Про важливість хорового співу в музичному розвитку молодших школярів

975

Хоровий спів є надзвичайно важливою складовою в музичному розвитку та вихованні дітей молодшого шкільного віку. А одна з найважливіших навичок - правильність і чистота інтонування мелодії у хоровому співі. Помилки у інтонуванні особливо заважають правильному музичному розвитку дитини.

Всі прийоми розвитку чистоти ладу тісно пов'язані з формуванням музично-слухових уявлень, з розвитком навички слухового самоконтролю. Тому методичні прийоми спрямовані на те, щоб дитина постійно вслухалася, наслідувала певному еталону - мелодії, виконаної голосом дорослого або зіграної на фортепіано. Важливо привчити дитину підлаштовуватись голосом до цих інтонацій. Дорослий може застосувати такі, наприклад, прийоми: запропонувати дітям «налаштуватися» перед початком співу, після проспівування першого звуку дорослим діти повторюють його і поступово вирівнюють; запропонувати затриматися на виконанні одного звуку (особливо останнього звуку пісні) за вказівкою руки і прислухатися, чи правильно він звучить; перед розучуванням пісні дати завдання виконати найпростіші розспівки в різних тональностях; попросити заспівати кілька разів важкі інтервали пісні, домагаючись точності виконання всіма дітьми; запропонувати дитині співати в зручній для її голосу тональності (так як у дітей співочі діапазони різні) тощо. Навички співу в ансамблі формуються шляхом постійних тренувань.

Важливо підкреслювати значення всіх музичних відтінків у вираженні змісту пісні. Якщо діти розуміють їх зміст, відчули настрій, то їм ясно, чому потрібно заспівати урочисто, радісно святкову пісню, спокійно, лагідно - колискову. Найголовніше, щоб всі дії дітей були злиті в одне загальне зусилля, щоб кожна дитина відчувала себе членом співочого колективу і підлаштовувала свій голос за силою, темпом, тембром і т. д.

Крім музичної наочності і словесних вказівок важливу роль відіграють зорова та моторна наочність. Інтерес дітей підвищується навіть від незначної зміни виразу обличчя дорослого. На них впливає весела посмішка при співі жартівливої пісні, серйозний вираз обличчя при виконанні пісні відповідного характеру. Дорослий може застосовувати також найпростіші диригентські рухи. Вказавши дітям на необхідність рухливого або плавного звучання, він супроводжує спів то плавними, то уривчастими рухами руки, показує жестом початок і кінець звучання, зазначає рухом руки спрямований вверх або вниз рух мелодії тощо.

Читайте все новости по теме "Методики воспитания" на OBOZREVATEL.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины