Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ШоуКияни

/Блоги - Дети

Чому дискримінують одиноких мам

5.4т

За останні 15 років кількість самотніх мам в Україні збільшилась в 22 рази. Такі шокуючі дані наводить Міністерство соціальної політики. Лише частина з них має відповідний юридичний статус матерів-одиначок, що дозволяє отримувати допомогу на дитину (наразі вона становить 1,5-2 тис. грн.). При цьому доводиться рахуватися із жорсткими суспільними реаліями – тотальною дискримінацією та відсутністю умов для поєднання трудової діяльності з вихованням дитини.

В умовах, коли кожний другий шлюб розпадається, матері-одиначки – не виключення, а повсюдне явище в нашій країні. Але частина суспільства досі сприймає їх ніби людей неповноцінних. Одинокій мамі проблематично орендувати квартиру у великому місті, влаштуватися на перспективну роботу, віддати малюка в дитсадок.

Ситуація з виплатою аліментів лише починає змінюватися на краще. Десятиліттями на недолугих батьків, яким байдужа доля власної дитини, не могли жодним чином вплинути. За даними Мін’юсту до 600 тис. дітей не отримують утримання від батьків за тих, чи інших обставин, а щомісяця українські суди розглядають до 7 тис. справ щодо аліментів.

Парламент ухвалив в цій сфері три важливі закони. Один з них (законопроект 7277) спрощує порядок тимчасового обмеження виїзду боржника за кордон, застосовує нові засоби примусового виконання рішень (зокрема, обмежує у володінні зброєю та спрямовує боржника на соціальні роботи). Інший (законопроект 4928) збільшує суму аліментів (їх розмір на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та суму стягнень за рішенням суду. Крім того, ухвалений в другому читанні законопроект 8296 посилює відповідальність за несплату аліментів (збільшує максимальну тривалість суспільних робіт), за злісне ухилення від них передбачає до 2 років позбавлення волі, відчутно карає батьків, які не дають коштів на утримання важко хворої дитини, піднімає суму штрафу за відсутність необхідних умов для життя, навчання та виховання дітей.

Це допоможе матерям-одиначкам домогтися хоч якоїсь участі батьків у забезпечені дитини. Але основний тягар в тому числі фінансовий в будь-якому випадку лягатиме на них. Щоб його витримати потрібна стабільна робота та достойна зарплата. З цим в одиноких мам величезні проблеми. Оголошення про роботу рясніють прямими рекомендаціями не звертатися жінкам, які мають дітей. А якщо дитину мама виховує самостійно – тим більше. Це попри те, що стаття 17 Закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" забороняє роботодавцю цікавитись сімейним станом та особистим життям претендента на посаду.

Часом мама-одиначка просто фізично не здатна поєднати працю та турботу про дитину. В Україні колосальний дефіцит дитячих садочків. Лише в Києві їх укомплектованість складає 123%, а в містах-супутниках ситуація ще гірша. Темпи будівництва житла катастрофічно випереджають темпи зведення соціальних об’єктів (в середньому на 17%). У 2017 році у столиці побудували 298 житлових будівель на 28190 квартир. В той же час звели лише три школи та три садочки. А раніше будували ще менше!

Ситуацію може виправити законопроект, що зобов’яже забудовників, які будують комплексно, зводити соціальні об’єкти. Без цього вони просто не зможуть здати новобуди до експлуатації. Якщо з’являтимуться нові дитячі садочки, на старі заклади зменшиться навантаження, зникне таке ганебне явище як багаторічна черга й мами-одиначки без зв’язків чи хабарів влаштують дитину до дитсадка. Сподіваюсь, вже в вересні відповідний законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді й максимально швидко пройде через усі парламентські процедури до фінального голосування.

Загалом держава та суспільство повинні уважніше ставитись до мам-одиначок, адже їх з кожним роком стає все більше й проблема набуває системного характеру. Аби привернути до неї увагу, в жовтні в рамках парламентських слухань "Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп" окремо зупинимося й на становищі одиноких мам. Мусимо мінімізувати дискримінацію щодо них, адже значна частина нового покоління українців буде вихована саме в таких неповних родинах. І від якості виховання залежить майбутнє нашої держави.

Читайте все новости по теме "Семья" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
9
5
Смешно
0
Интересно
3
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги