Топ-темы:

На Подолі проводять дивні археологічні розкопки

512

До редакції "КИЯН" надійшов лист від Громади Подільського району м. Києва в якому вони звертаються до президента України Віктора Ющенко та Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з проханням припинити незаконне будівництво, розпочате ТОВ "Гіппократ плюс". Текст цього листа "КИЯНИ" друкують без змін.

Відкритий лист

Президенту України Ющенку В.А.

Прем’єр-міністру України Януковичу В.Ф.

Київському міському голові

Черновецькому Л.М.;

Голові Подільської Райдержадміністрації

Романенку Е.

Громади Подільського району м. Києва,

мешканців будинків пров. Квітневий № 6,7,8,10,12

вул. Новомостицька № 2-г

Спираючись на Закон України "Про звернення громадян", просимо сприяти в терміновому вирішенні життєво важливого питання, яке виникло у громади в зв’язку із початком незаконного будівництва ТОВ "Гіппократ плюс" житлового будинку з підземним паркінгом на території скверу обмеженої будинками пров. Квітневий № 10,12, вул. Новомостицька № 2-г.

Мешканці прилеглих будинків звертаються до Президента країни, щоб висловити свій протест проти незаконної забудови території скверу, з дитячим майданчиком, та просять захистити наші права, які брутально порушені діючою владою м. Києва, після прийняття Київською міською радою на VIII сесії IV скликання рішення № 1034/2444 від 2004р. "Про передачу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Гіппократ плюс" для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку з підземним паркінгом і приміщеннями клініки "Сімейний лікар"" (далі – Рішення)

Мешканці будинків по пров. Квітневому № 6,7,8,10,12, вул. Новомостицькій № 2-г, вкрай стурбовані тим що, геологічно необґрунтоване будівництво та додаткове навантаження висотною забудовою, впритул до наших старих 23-х річних будинків, які збудовані на просадочному грунті, нової багатоповерхівки з її надмірною енергоємністю та з нашими застарілими сітками енергопостачання, водопроводом, каналізацією, тепломережею та інше, не відповідають нормам техногенної безпеки та цілому ряду нормативних актів регламентуючих можливість багатоповерхового будівництва в таких місцях, а саме:

- порушення ст.8. та ст. 18 Закону України "Про планування і забудову територій". Рішення було прийнято без згоди мешканців будинків по пров. Квітневому № 6,7,8,10,12, вул. Новомостицькій №2-г в.м. Києві, без урахування громадських інтересів, без вивчення громадської думки та без організації громадських слухань. Представники громадськості не мали можливості отримати інформацію про заплановану забудову та зміну містобудівної ситуації, а також про правові, економічні та екологічні наслідки планування території, чим були порушені положення ст. 50 Конституції України та ст. 18 Закону України "Про планування і забудову території".

- відстань між жилими будинками повинна бути не менш висоти будинку, що будується, та прийматись на основі підрахунків інсоляції та освітлення, чим порушуються вимоги п.3.13 ДБН-360-92** Планування та забудова міських та сільських поселень, оскільки відстань між ділянкою будівництва і прилеглими будинками менш 30 м, між дитячим садочком и ділянкою будівництва – 25 м.

- будівництво на території відведеної під забудову повністю знищує поворотну площадку якою закінчується провулок Квітневий, чим порушує норми п.3.11 ДБН 360-92 ** Планування та забудова міських та сільських поселень, згідно з якою "тупикові проїзди повинні бути протяжністю не більше 150 м та закінчуватися поворотними площадками, які забезпечують можливість розвороту мусорозбірників, сміттєвозів та пожежних машин". Таким чином порушуються також і протипожежні норми.

- під час прийняття зазначеного вище Рішення не були враховані положення п.5.4 ДБН-360-92**Планування та забудова міських та сільських поселень та порушено п. 2.3.15. Рішення Київської міської ради від 27 січня 2005 р. № 11/ 2587 "Про правила забудови м. Києва", якими встановлено наступне: не допускається будівництво будівель та споруд, окрім об"єктів обслуговування для забезпечення відпочинку та дозвілля населення, на територіях зелених насаджень загального користування : парків, скверів, бульварів, набережних, чим порушуються права мешканців будинків по пров. Квітневому № 6,7,8,10,12, вул. Новомостицькій №2-г в.м. Києві, оскільки земельна ділянка буда надана ТОВ "Гіппократ плюс" для будівництва житлового будинку саме на території земельних насаджень загального користування – скверу з дитячим майданчиком!

- за умов реалізації будівництва на території скверу понаднормово збільшиться щільність населення, що порушить вимоги п.3.7. ДБН-360-92** Планування та забудова міських та сільських поселень, оскільки населення мікрорайону з урахуванням "нових мешканців" вочевидь буде перевищувати 450 осіб на 1 га.

- Рішення не врахувало інтересів мешканців будинків по пров. Квітневому № 6,7,8,10,12, вул. Новомостицькій №2-г в.м. Києві, які, згідно п.3.17 ДБН-360-92** Планування та забудова міських та сільських поселень, мають право на використання для відпочинку дорослого населення -0.1 м.кв. на 1 людину, для ігор дітей дошкільного та молодшого шкільного віку – 0.7 м.кв. на 1 людину, 0.3 м.кв. на 1 людину – для господарських потреб, 0.2 м.кв. на 1 людину – для занять фізкультурою, 0.8 м. кв. на 1 людину на паркування машин та 0.3 м.кв на 1 людину – для вигулу собак

- забудова парків і скверів призводить до зменшення і без того малої частки озеленення міста і стає порушенням поважної кількості норм чинного законодавства, а саме: ст.ст. 83, 84 Земельного кодексу України; ст. 40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"; ст.ст. 12 та 13 Закону України "Про планування та забудову територій"; містобудівних норм ДБН 360-92** (п.п. 10.1, 10.2, 10.4); норм Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (п.п. 4.2, 6.1) та ряду рішень Генерального плану м. Києва до 2020 р.

Незважаючи на всі вищезгадані численні порушення законодавства 10 жовтня 2007 р. ТОВ "Гіппократ плюс " почало знищення скверу та дитячого майданчику, за допомогою приблизно 50 чоловік в формі охорони, будівельників та спецтехніки. Люди своїми тілами затуляли дерева від кранів та бетонного паркану.

На місце подій були запрошені представники телебачення, депутати Подільської райдержадміністрации, а також представники партій та організацій.

11 жовтня Головою Подільської райдержадміністрації Евгеном Романенко був направлений лист (вих.1384) ТОВ "Гіппократ плюс" з пропозицією припинити початок будівельних робіт на вищезгаданій ділянці, до з¢ясування легітимності будівництва, враховуючи питання проведення громадських слухань будівельної документації. Були призначені громадські слухання на 23.10.07. А зранку 23 жовтня 2007 року було опублікована нова дата слухань – 24.10.07р. Та коли люди прийшли 24.10.2007 на громадські слухання , їх оповістили, що слухання відміняються, та переносяться на один місяць – 21.11.2007р., так як "Гіппократ плюс" не готов або не хоче зустрічатися з населенням.

Люди вкрай стурбовані! ТОВ "Гіппократ плюс", завдяки корумпованим схемам та мільйонним хабарам, залише дітей простих киян без дитячого майданчику, пенсіонерів, які все життя проробили – відпочинку в сквері, зеленої галявини, тіні дерев та дасть можливість повторення таких техногенних трагедій які мали місце у Дніпропетровську та Алчевську.

Водночас, хотіли б нагадати, що Україна прагне бути правовою державою. І такі груби порушення чинного законодавства не можуть бути припустимими!

Просимо Вас захистити нас, простих українців, від свавілля з боку комерційних структур та прийняти міри, в межах правового поля, для скасування Рішення, що в свою чергу призведе до збереження скверу та забезпечить мешканців прилеглих будинків пров. Квітневому № 10,12, вул. Новомостицькій №2-г в.м. Києві, від перспективи техногенної та екологічної катастрофи!!!

Поделиться в Facebook