12 декабря • обновлено в 18:14
МоваЯзык
Lady МедОбоз

/ Жизнь столицы

Софію та Лавру позбавлять статусу світових святинь

311

Будівельні проблеми, що побутували у Києві за часів Олександра Омельченка призвели не лише до загострення будівельних конфліктів, а й загрожують Києву значно гіршими наслідками.

Так, 26 травня 2006 року Національна комісія у справах ЮНЕСКО направила на ім’я віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка листа, у якому погрожує виключити заповідники «Софія Київська» та «Києво-Печерська Лавра» із списку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Софія Київська

Києво-Печерська Лавра

«Особливу увагу хотіли б привернути до критичної ситуації, в якій знаходиться інша історико-культурна пам’ятка України – Києво-Печерська Лавра. Впродовж 1998-2005 рр. на території Заповідника здійснювалася будівельна діяльність без погодження та пред’явлення Заповіднику відповідної дозвільної та проектної документації. За прогнозами фахівців Інституту геологічних наук НАН України, під загрозою існування опинився весь архітектурний комплекс Києво-Печерської Лаври, розташований на зсувонебезпечних схилах Печерського плато», зазначається у листі.

Національна комісія у справах ЮНЕСКО ставить конкретні вимоги, які на сьогодні могли б зупинити виключення пам’яток зі списку ЮНЕСКО:

- зупинити будівельні роботи на території пам’яток,

- повернути автентичність об’єктів культурної спадщини.

3 червня ц.р. віце-прем’єр міністром Кириленком було розписано вказаний лист на Київського міського голову Леоніда Черновецького – з вимогою «вжити невідкладних заходів щодо забезпечення виконання вимог пам’яткоохоронного законодавства та подати до Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції щодо удосконалення контролю за збереженням і використанням історико-культурної спадщини».

…Тим часом будівництво на території пам’яток триває. Київська міська рада минулого скликання виділила десятки земельних ділянок під спорудження на території сучасного історичного центру Києва. Численні протести прокуратури відхилялися під будь-якими приводами. Київська міська рада цього скликання спільно з київським міським головою також не вживає належних заходів щодо скасування незаконних земельних відводів у історичній частині Києва.

Чим, відповідно, бере на себе відповідальність як за руйнування історичного Києва, так і за можливість виключення ряду пам’яток зі списку ЮНЕСКО.

Громадське об’єднання «Голос громади Києва» – спеціально для "КИЯН"

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Новости Киева

Топ-публикации

Топ-блоги