12 декабря • обновлено в 17:43
МоваЯзык
Lady МедОбоз

/ Жизнь столицы

Топіться на здоров’я!

296

Про це «КИЯН» поінформувала прес-служба управління.

Працівники управління провели комплексну перевірку пошуково-рятувальної служби ДКП «Плесо», за яке відповідає за пляжі. З’ясувалося, що, ігноруючи рішення парламентського Комітету з питань екологічної політики від 16 червня

2004 року, який заборонив надавати підприємству послуги з рятування людей на воді і медичного обслуговування відпочивальників на пляжах Дніпра та внутрішніх водоймах Києва, служба продовжує свою діяльність.

Порушивши Закон України «Про аварійно-рятувальні служби», рятувальники ДКП «Плесо» не пройшли обов’язкової атестації, потрібної для отримання дозволу на проведення рятувальних робіт. Вони не зареєстровані в Міністерстві з надзвичайних ситуацій і не внесені до спеціального реєстру аварійно-рятувальних служб.

Основна кількість рятувальників підбирається із числа студентів лише на купальний сезон. Вони не мають відповідної освіти, стажування, фізичної та психологічної підготовки, не пройшли попереднього медичного огляду.

Адміністрація "Плесо" навіть не подбала про обов’язкове страхування рятувальників на випадок захворювання, часткової або повної втрати працездатності чи загибелі, спричинених внаслідок виконання ними службових обов’язків.

Не було організоване проходження рятувальниками щорічної перепідготовки за спеціальною програмою в Державній пошуково-рятувальній службі на водних об’єктах, не проводилось навчання в навчально-тренувальному центрі Державної служби медицини катастроф з отриманням відповідних сертифікатів та посвідчень, що засвідчують якість вишколу.

Загалом пошуково-рятувальна служба укомплектована особовим складом лише на 63%. Штатна чисельність рятувально-водолазної станції РВС-3 заповнена на 54%, рятувальної станції РС-7 – на 55%, що взагалі не дає змоги якісно та в повному обсязі виконувати завдання. Матеріально-технічне забезпечення, у першу чергу - водолазне спорядження і плавзасоби – морально та фізично застаріли, потребують оновлення й заміни на сучасні.

Результати перевірок стану підготовки до купального сезону свідчать про недостатню укомплектованість оперативним особовим складом рятувальних постів на пляжах «Дитячий», «Довбичка», «Молодіжний», «Венеція», зона відповідальності постів значно перевищує встановлені нормативи.

Жоден із міських централізованих пляжів та зон відпочинку біля води не отримали передбачені законом паспорти з відповідними документами. Не вирішені питання щодо організації цілодобового чергування рятувальників, що унеможливлює оперативне надання допомоги потерпілим уночі.

Як приклад, можна навести випадок, який стався 15 квітня приблизно опівночі, коли 17 підлітків, які відпочивали на острові «Чорторий», через несправність човна не змогли самотужки дістатися берега. На прохання людей про допомогу комунальне підприємство відмовило, мотивуючи це тим, що у нічний час рятувальні роботи не проводить.

Однією з нагальних проблем залишається забезпеченість рятувальних постів необхідною кількістю плавзасобів та готовність до використання наявних. На момент перевірки лише 30% човнів були готові до спуску на воду. Половина пляжів, розташованих на внутрішніх водоймах міста, ними взагалі не забезпечені.

При перевірці стану підготовки до чергування на міських пляжах встановлено:

для дислокації рятувальних постів не передбачені окремі намети з оглядовими майданчиками.

У зв’язку із відсутністю радіофікації на пляжах «Галерний», «Дніпровська Рив’єра», «Сонячний», «Чорторий», «Троєщина», «Центральний», «Венеція», «Молодіжний», «Дитячий», «Передмістна Слобідка», «Золотий», «Тельбін», «Веселка» та «Вербне» неможливо організувати інформування людей щодо заходів безпеки на воді. Територія пляжів «Райдуга» та «Чорторий» не забезпечені зовнішнім освітленням.

На водоймах усіх пляжів не виконуються вимоги «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» щодо визначення окремих зон катання на човнах і катерах, занять водними видами спорту та заборони купання. Їхні межі повинні узгоджуватись із судноплавною інспекцією, міською і районними держадміністраціями.

Залишаються не вирішеними питання щодо організації телефонного зв’язку на території пляжів «Сонячний», «Чорторий», «Венеція», в приміщеннях рятувальних станцій РС-4, РС-8 і РС-15.

Жодна із зон відпочинку на воді не має засобів радіозв’язку. Пости на пляжах «Венеція», «Передмістна Слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Африка», «Пуща-Водиця», «Галерний», «Прирічний» та «Редькіно» не укомплектовані рятувальним майном та відповідною документацією.

Усе наведене вище і створює небезпеку для людей.

А літо таки має бути спекотним.

Василь СЛУЦЬКИЙ, «КИЯНИ»

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!