Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
LadyCity

/Жизнь столицы

Столиця будуватиме хмарочоси

35

Жити у хмарочосах престижно. На горішніх поверхах тихо і загазованості нема. Якщо з вікон можна милуватися столичними краєвидами, квартира дорожча, ніж на нижчих поверхах, мало не вдвічі. Київські будівельники замахнулися на місцевий рекорд. Хочуть спорудити житлову 36-поверхівку.

До 2002 року житлові будинки вище 73 метрів не ”росли”: пожежники не могли дістатися далі. Служби МНС заборонили будівництво першого експериментального житлового комплексу на столичній Вигурівщині-Троєщині. Він мав бути 110-метровим. Торік будівництво відновили. ”Скелети” шести монолітно-каркасних 34-поверхівок на проспекті Ватутіна уже готові. Однак у будівельній компанії ”УкрАзіаБуд”, що споруджує висотки, не можуть точно назвати строку здачі об’єкта.

— Сюди треба підвести складні й дуже дорогі інженерні мережі, підземний паркінг закінчити, тому доведеться одночасно здавати три або й більше будинків, — пояснює директор ТОВ ”Алекс Буд” Віктор Глогов’як, 50 років. Його компанія бере участь у будівництві.

Проект переробили, аби у вогнеборців не виникло застережень. Тепер пожежу можна швидко локалізувати. Будинки розділено вогнестійкими поверхами. Їхні опори можуть витримувати пожежу три години. Щоб полум’я не піднімалося вгору через вікна, встановили карнизи, які виступають над фасадом на 75 см. Жильці зможуть покинути будинок двома сходовими клітинами. Насоси підвищуватимуть тиск повітря, щоб дим не проникав на сходи і в ліфтові шахти. Із чотирьох швидкісних ліфтів один призначено для рятувальників.

Щоб 100-метрові будинки були привабливими для покупців, не можна економити на інженерному забезпеченні та будматеріалах, вважають київські фахівці з нерухомості. Тоді не виникатиме жодних проблем із реалізацією квартир на верхніх поверхах. Але ціна квадратного метра у висотках буде вищою за середню.

Андрій Бондаренко, 27 років, на власному досвіді переконався, до чого призводить економія. Його родина живе у новій 27-поверхівці на вул. Мишуги, на столичних Позняках.

— Картаю себе, що погодився на 23-й поверх, — каже Андрій. — Три ліфти на 120 квартир — це мало. До того ж білоруські механізми постійно ламаються. Нам не раз доводилося лазити вгору-вниз на своїх двох.

Причина прорахунків у тому, що досі не вироблені єдині норми з проектування та будівництва такого житла, повідомив голова Держкомітету з питань будівництва й архітектури Валерій Череп, 66 років. Після введення 11 експериментальних висоток Держкомбуд два роки вивчатиме, як вони збудовані, чи зручні в експлуатації. Потім виробить нормативну базу щодо їх будівництва.

Валерій Череп вважає, що ”квадрат” у таких будинках коштуватиме щонайменше $2200. Проте фірма ”Фінлекс” продає квартири в експериментальних 34-поверхівках на Вигурівщині-Троєщині по 4400–5000 грн за кв. м. Місяць тому київська влада оголосила, що бездіяльну трамвайну лінію по вул. Бальзака (поряд із експериментальними висотками) перебудують під метро. Це, вважають у компанії ”Алекс Буд”, підвищить вартість їхнього житла.

За кілька років стане зрозуміло, чи не припустилися прорахунків проектувальники перших висоток у своїй роботі. А з купівлею такого житла краще трохи почекати, радять у приватній розмові фахівці з нерухомості.

Висотки у Києві будуватимуть і далі. Уже споруджують три 30-поверхові ”свічки” на розі Дніпровської набережної і проспекту Возз’єднання. Кілька висотних мікрорайонів з’являться на Позняках. За планами, верхні поверхи буде відведено під офіси. Пустир між Райдужним масивом і затокою Десенка, який планували забудувати ”елітними” котеджами, віддадуть під ”ліс” житлових хмарочосів на 18–40 поверхів. Тут з’являться і торговельні заклади. Будівництво хмарочосів у історичному центрі Києва, хоч і з великим запізненням, заборонять.Сергій ГРОМОВИЙ, "Газета по-українськи"

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Наши блоги