УкрРус

Динаміка будівництва у 2011 – 2013 рр. Інфографіка

У 2011-2012 роках, а також на початку 2013 року будівельна галузь України зазнавала, як збільшення, так і скорочення обсягів виробництва будівельної продукції.

У 2011 році усі часові періоди за кількістю місяців від січня до будь-якого місяця року продемонстрували стабільне зростання обсягів виконаних будівельних робіт з помітним нарощенням відносних показників у II кварталі, та у 2012 році дана динаміка помітно погіршилася. Як результат, лише у січні-травні були зафіксовані показники росту, з даного місяця відносні індекси виконання будівельних робіт лише зменшувалися, досягши позначки 86,0% січня-грудня до відповідного періоду 2011 року. На початку цього року динаміка індексів не змінила свого напрямку регресії досягнувши показника у 82,2% у січні-травні 2013 року до відповідного періоду 2012 року.

Спільний проект "Обозревателя" та інформаційно-аналітичного центруInfo-Light.

Стрімкий спад індексів виконання будівельних робіт відбувся перш за все в категорії інженерних споруд досягнувши показника 77,4%, що в свою чергу пов’язано зі значними обсягами будівництва, яке здійснювалося до ЄВРО-2012. Загальний спад промислового виробництва та уповільненням виробничої активності господарчих суб’єктів позначився на будівництві не житлових споруд де було також зафіксовано спад до 80,9% відповідного періоду, а індекс у житловому будівництві навпаки підвищився на 2,4%.

Якщо розглядати динаміку по регіонам країни, то негативний прояв мав відношення до 19 областей та у Києві, зростання спостерігалося у 6 областях та у Севастополі. Найбільше скорочення було зафіксовано у Рівненській області.

Наши блоги