УкрРус

Соціальною епідемією XXI століття стали ожиріння та зайва вага

Спільний проект "Обозревателя" та інформаційно-аналітичного центру Info-Light.

Проблеми надмірної ваги та ожиріння стосуються майже усіх країн світу, вікових категорій та соціальних станів населення. Про це свідчать дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Так, найбільша частка осіб з надмірною вагою мешкає в карликових острівних державах Тихоокеанського басейну, показники надмірної ваги тут становлять понад 90% від загального числа населення, в Науру він рекордний – 92,8% а на Острові Кука – 90,6%.

Найменша частка осіб з надмірною вагою в Ефіопії та Бангладеш – 8,0% та 7,7% відповідно. Високий рівень надмірної ваги мають розвинені країни Перської затоки: Кувейт 79,3%, Катар – 72,1%, ОАЕ – 72.0% та Саудівська Аравія – 71,3%. В найбагатшій країні світу США, на території якої проживає 314 млн. осіб надмірну вагу мають 66,3% населення або майже 210 млн.осіб. Серед дорослого населення чисельність осіб з ожирінням зростає на 8% кожні 10 років.

В європейських країнах надмірна вага зафіксована у більшості населення з середнім показником у 53,3%, а найбільш притаманне дане явище для мешканців Туреччини – 63,6%, найменше для Швейцарії – 44,3%, а в Україні показник відносної чисельності осіб в яких зафіксовано надмірну вагу становить 51,8%. Наступною стадією після фіксування надмірної ваги є ожиріння, стан при якому надмірна вага збільшується до небезпечних для життя та здоров’я будь-якої людини.

Географія ожиріння серед країн світу практично така сама, як і географія розподілу частки осіб з надмірною вагою, тут також лідерами є острівні держави Тихоокеанського регіону з показниками 60%-70%, а найбільше серед розвинених країн світу на дану недугу страждають мешканці Кувейту з показником 42,8%. Загальний відсоток серед країн світу за часткою осіб, яким притаманна дана недуга становить 19,19%, у США – 32,8%, Мексиці – 31,8% , Єгипті – 34,8%, Туреччині – 29,3%, Росії та Великобританії – по 24,9%.

Менша частка населення, яка страждає від ожиріння у Китаї – 5,6%, Індонезії – 4,7% та Індії – 1,9%. Серед європейських країн переважна більшість мають показник вищий ніж по світу загалом, а менший він лише у кількох країнах, серед яких Італія – 17,2%, Нідерланди – 16,2%, Франція – 15,6% та Швейцарія – 14,9%.

Зазначимо, що в Україні частка осіб, що страждають ожирінням становить 20,1% і має чітку тенденцію до збільшення.

Наши блоги