Примите участие
в розыгрыше
сертификата на 5000 грн на товары от сети интим-бутиков Насолода Участвовать
Приз
City Видео

/Блоги - Онкология

Зменшити ризик захворіти на рак – під силу кожному

7.2тЧитать материал на украинском

Щорічне відзначення Всесвітнього дня боротьби проти раку 4 лютого є глобальною ініціативою.

Цей день об’єднує міжнародну спільноту навколо єдиної мети – знайти ефективні механізми зменшення захворюваності та смертності від онкологічних захворювань. (Щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Важливо розуміти, що мільйони смертей можна попередити завдяки професійному лікуванню, вчасному виявленню захворювань і, звісно, ж завдяки профілактиці.

Я б хотіла звернути увагу саме на профілактику. Адже найкраще, як для кожної окремої людини, так для держави вцілому, захворювання не лікувати, а попереджувати їх. Це є ефективною стратегією, як щодо збереження здоров’я, так і щодо збереження фінансових ресурсів.

За даними Європейської ліги із боротьби проти раку, якщо виконувати рекомендації щодо здорового способу життя, то можна знизити ризик розвитку злоякісних новоутворень майже на 50%. До цих рекомендацій належить відмова від шкідливих звичок, правильне харчування і фізична активність, уникнення впливу канцерогенних речовин і довгого перебування на сонці, вакцинація і вчасний скринінг.

Це 12 рекомендацій, які об’єднані Європейським кодексом із боротьби проти раку. Ці 12 рекомендацій під силу кожній людині. Проте, щоб профілактика була успішною, важлива підтримка з боку держави.

Стан здоров’я людей багато в чому залежить від соціальних та економічних умов, у яких вони народжуються та живуть. І ці умови частково залежать від політичних, культурних і екологічних факторів, які безпосередньо не є під контролем кожної окремої людини

Профілактика раку є найбільш успішною, коли уряди полегшують здоровий вибір і захищають громадян від так званих ракових агентів, як наприклад тютюнова індустрія.

Зокрема важливо, щоб такі шкідливі товари, як тютюн і алкоголь були дорогими, а фізична активність і здорове харчування були більш доступними. Окрім того, важливо щоб держави приділяли більше уваги екологічним питанням, а саме якості повітря та води.

У 2019 році розпочалась трирічна інформаційна кампанія "Я є, і я буду". Яка не лише інформує про ризики раку, але закликає кожну людину все ж взяти на себе зобов’язання, що конкретно вона може зробити для зменшення ризику захворюваності на рак.

Варіантів безліч. Якщо це курець, то він може дати собі обіцянку кинути курити. Лікар може пообіцяти більше розповідати своїм пацієнтам, як можна уникнути онкологічних захворювань. Журналіст - більше писати про тему онкології. Студент – відмовитися користувалися ліфтом і частіше ходити сходами. Народний депутат – приймати здорові законодавчі ініціативи в парламенті. Ми як антитютюнова громадськість зобов’язуємося продовжувати просувати антитютюнові законопроекти №4030а та №2820, щоб сигарети були недоступними та непривабливими для дітей і молоді.

Також до вашої уваги відео про 12 способів профілактики раку, яке створене Європейською асоціацією із боротьби проти раку. І кожен із нас може просто поширити це відео у своїх соціальних мережах і цим самим теж зробити свій внесок у профілактику онкологічних захворювань.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
2
0
Смешно
7
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины