City Видео

/ Блоги - Новости здоровья

Думаєте, після 50 життя тільки починається?

Сьогодні подзвонив хороший знайомий і розповів прикру історію. Прикру для його сім'ї, типову для 65% людей.

Його батько, 50 років, молодий і міцний зовні чоловік, який рік тому почав займатися в спортзалі, любив сауну, масажі, і раптом... переніс інфаркт і був на межі життя та смерті.

Причиною виявився атеросклероз коронарних (серцевих) судин, в одній з них атеросклеротична бляшка на 95% перекрила просвіт судини.

Батька врятували, процес повернення до життя був нелегкий, а попереду ще довга реабілітація. Пізніше в розмові виявилось, що батько тривалий час курив і скептично був налаштований до здорового харчування, вважав, що то все дурниці.

Мій знайомий, якому 30 років і вже багато досягнув у своєму житті, дуже відповідально ставиться до свого здоров'я: фізично активний, харчується оптимально, веде активний спосіб життя і регулярно перевіряє стан свого здоров'я (аналізи, обстеження, тести). Він розуміє, що, незважаючи на непросту ситуацію з його батьком, лише зміна способу життя допоможе йому повернувся до нормального життя і дати можливість прожити максимально довго та якісно.

Так от до чого цей пост?

До того, що саме атеросклероз є причиною ішемічної хвороби серця, мозкових інсультів, уражень периферійних артерій і тд. Він тихо і безсимптомно ушкоджує наші судини, починаючи відбирати життя вже 50-річних і навіть молодших.

Ми знаємо назви всіх політичних партій та течій, ми обговорюємо в деталях програми кандидатів, сваримося та коментуємо ті чи інші заяви зі знанням експертів, обговорюємо курси валют, ціни на бензин та моделі нових смартфонів, але те, що вкрай критично для виживання -- власне здоров'я, рівень холестерину, цукру в крові, об'єм талії та УЗД внутрішніх органів та судин, ми не знаємо.

А ще ми мало знаємо про те, що прискорює розвиток атеросклерозу, стресуємо, нервуємось, зокрема, у соцмережах, майже нерухомо сидимо за комп'ютером, надмірно любимо солодощі.

Для тих, хто вважає, що атеросклероз -- це "удєл старих", нагадаю, що у 50% сучасних дітей вже до року життя на стінці аорти з'являється перша ліпідна пляма, у 10-15-річних атеросклеротичні нашарування є в коронарних судинах, а до 30 років вони є в артеріях мозку.

Тобто до 50 років ми всі маємо артерії з атеросклерозом і, в основному, це артерії, де відбувається інтенсивний кровотік: ті, які ведуть до серця, мозку, легенів, печінки і тд. Питання в тому, наскільки далеко зайшов цей процес, наскільки той чи інший орган відчуває ішемію (дефіцит кисню) і наскільки це загрожує втраті працездатності та життю.

Здоров'я потрібно берегти, а це вмотивованість, обізнаність, та ЩОДЕННІ зусилля (харчування, яке потрібно, а не постійні потурання своїм слабкостям, фізична активність, сон, відмова від куріння та алкоголю).

Бо всі блага світу, кар'єра, гроші блякнуть і втрачають свій сенс перед загрозою втрати здоров'я або життя.

Подумайте про ЦЕ, і виберіть здорову альтернативу, коли захочете зайвий раз сісти і "зависнути" в соцмережах.

13 липня, у суботу, о 20.00 я проведу прямий ефір і розповім, ЩО потрібно робити, щоб сповільнити розвиток атеросклерозу і тим самим, збільшити шанси радіти синьому небу і літнім дощам ще дуже довго. Бо тільки ЖИТТЯ — це єдина справжня цінність.

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

Читайте все новости по теме "Здоровье" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
4
4
Смешно
56
Интересно
5
Печально
3
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Говорова Елена
Говорова Елена
Где этот эфир будет, на каком канале?
Показать комментарий полностью
Dell Alex
Dell Alex
Вот когда доживешь до 50-ти - поговорим )))
Показать комментарий полностью

Блоги медицины