Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
CityВидео

/Блоги - Болезни и лечение

Mucos Pharma: що потрібно знати про - Вобензім?

13.8т

Вобензим це - універсальний лікарський засіб від усякого запалення в організмі! (нє)

Безсумнівно, багато хто з нас його приймав і чудово знає, що у складі препарата містяться різноманітні ферменти з ананаса, папаї і звєрушок.

І все було б прекрасно, але при детальнішому розгляді в око впадають кілька маааааасєньких проблем.

1. СКЛАД

Фементи - це великі молекули протеїна. Само собою в ШКТ людини протеїни розщеплюються і у вигляді окремих амінокислот потрапляють в кров. А для чудодійного ефекта треба, щоб проникали целіком. З розділу фармакокінетика https://bit.ly/2GUR78s дізнаємось: виробник і сам не уявляє, яка частка препарата всмоктується і шо з ним далі відбувається в тілі. Що в принципі підтверджується і іншими даними https://bit.ly/2Ehx9iU А один із заявлених ферментів "бромелаїн" взагалі інактивується в кровотоці https://bit.ly/2uOKwYg

І це прекрасно, бо переносить нас нарешті із нудного світу науки в царство магії.

Яким чином визначається доза? Скільки разів треба приймати? За відсутності фармакокінетики, вся інформація в інструкції може з'явитись тіки з потолка.

2. ОБІЦЯНКИ

Фармакодинаміка теж заніматєльна. З неї дізнаємось, що всі позитивні ефекти вобензима спостерігались або в пробірці або на тваринах. При цьому там же нас запевняють, шо він дуже помагає при спортивній травмі (лабораторна сабака-футболяка гарантірує!).

Виробник розказує https://bit.ly/2q5e9iA, шо вобензим підтримує самозагоєння. Ну ясно: ще одна розумна пілюля для глюпий-глюпий організм, який не уявляє, як йому відновлювати ушкодження.

Розповідають https://bit.ly/2EjX6OJ, шо запалення в організмі часто виходить з-під контролю. А вобензим своєю царствєнною дланью повертає його в русло. В реальному світі, коли запалення "ламається" - такий стан називається сепсис. І вірогідність зіграти в ящик складає 50 і більше %. Повірте, це зовсім не те саме, шо розтягнений сухожилок. І вже точно ніякі ананасові вишкрібки від цього не допоможуть. Світова наука поки що не вигадала, як таке запалення "поправити". А тут ензими, мля...

На закуску https://bit.ly/2Iv4Jo5 взагалі сєктансько-бадівські штучки, в стилі "розкажіть свою історію успіху з вобензимом іншим!".

3. (БЕЗ)ДОКАЗОВІСТЬ

- Вобензим покращував силові показники у здорових нетренованих осіб https://bit.ly/2EjDNFo

(дослідження оплачене виробником).

В принципі це круто. Знаєте, що ще підвищує силу у нетренованих? Гантеля йобта. Дьошево і сєрдіто.

- Вобензим не впливає на загоєння шрамів https://bit.ly/2GBrKJy

- Зареєстроване дослідження у марафонців https://bit.ly/2uIKEbT. Набір закінчився у 2015 році, але мабуть вийшло шось не то, бо по результатам трайла дослідники опублікували роботу по аритміям (про вобензим вирішили не згадувати) https://bit.ly/2Jlyhpy. MUCOS Pharma вєроятно була в захваті, бо дослідження оплачувала таки вона))

- Є отаке https://bit.ly/2Iu9vlT дійсно якісне дослідження вобензиму при артриті з досить жидєнькими результатами і сумнівною методологією (попарне порівняння 3-х досліджуваних груп). Само собою, вказано, що дослідники працюють в компанії, яка виробляє і продає вобензим. Хто б сумнівався.

- А от у незалежному огляді https://bit.ly/2GB7tjh говорять, що вобензим при ревматизмі якось нє сільна...

- Далі взагалі джек-пот! Учьоная Якімова в англійському абстракті своєї статті каже, що вобензим підвищує деструктивні запальні процеси в легенях. https://bit.ly/2q9OfKG

В тій же статті російською, каже, що вобензим їх знижує https://bit.ly/2q5D8TP

Тобто хз шо він робить, але шанси 50/50. Наука - ЗЙБСЬ!

Пабмед видає ще тони снг-шного шлаку, який, пробачте, ніхто навіть не читав. Шкода мозку. (напишіть в коментах, які ми упереджені)

4. БЕЗПЕЧНІСТЬ

Цікаво, що між українською та німецькою інструкціями до вобензиму є різниця.

Взаємодія з іншими препаратами:

-Укр- випадки несумісності не спостерігалися. https://bit.ly/2GUR78s

-Deutsch- https://bit.ly/2Ekx11Y застосування вобензиму з антикоагулянтами може більше пригнічувати згортання крові

Хто ж каже правду?

ХЗ, але гугляться 2 повідомлення про побічні ефекти вобензиму:

- циркуляторний шок https://wb.md/2EjwZra

- кровотеча зі шкіри, ЖКТ і сечових шляхів https://wb.md/2Ek5mON

Ні про що подібне виробник, звичайно, в інструкції не пише.

5. СВІТОВЕ ВИЗНАННЯ

У веб-архіві знаходимо чудовий лист від FDA https://bit.ly/2JiHper, де посадовці нагадують, що вобензим не є ліками і немає доказів щодо будь-якої його ефективності і безпечності. Тому від виробника вимагають негайно прибрати з сайту брехливу інформацію про препарат, бо в США така хня не проходить. В листі є лінк на сайт, що продавав вобензим. Сайт благополучно мертвий. Амінь.

6. ІТОГІ

В сухому підсумку: вобензим - національний дойчляндський продукт (як оциллококцинум у французів), який обіцяє допомогти від усіх хворєй. При цьому доказова база відсутня (за винятком пари-трійки спонсорських "досліджень"). Як він діє на організм - хєр зна, але часом якось діє, бо тяжкі ускладнення бувають. Світлі пост-радянські уми, як водиться, займаються його пропагандою. І, як водиться, чєртовські талантліво.

Якшо взяти дозування з інструкції і середні ціни https://bit.ly/2GA10oN то курс вам обійдеться у суму в діапазоні 630 грн - 13500 грн.

Інформація у вас тепер є. Вирішуйте самі.

Читайте все новости по теме "Советы врачей" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
1
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины