Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
CityВидео

/Блоги - Болезни и лечение

Донорство у середньовічній Україні

5.3т

Дорогі читачі! Скажіть-но, пліз, коли останнього разу ви бачили заклики здавати кров (наприклад для дитячої онкогематології в ОХМАДИТ)? А тим, хто працюють в хірургічному профілі, нагадувати про недостачу компонентів крові взагалі не потрібно. А ще у нас іде війна.

Та, навіть, коли хтось і захоче поділитись життєдайною рідиною, йому доведеться пройти через заслони наказу 385 від 2005 року.

Наш з вами колега провів прекрасне порівняння світових стандартів підбору донорів зі стандартами вітчизняними (обов'язково читніть, все дуже наглядно з табличками).

Розбіжності майже по всім основним пунктам.

На перший погляд, автори наказу надмірно перестраховуються. При ближчому розгляді, вони починають трохи змахувати на дебілів. Нашу увагу привернуло таке.

- Донорами НЕ можуть бути люди з глухотою та/або німотою. WTF? Полізли шукати за бугор. В Британії чомусь можна. Хіба що, служба крові не надає перекладача. Але можна прийти зі своїм. А ще (о несподіванка) глухонімі вміють читати!!! Всі перестороги лише для того, щоб правильно донести інформацію. Дивно, що наш наказ не забороняє донорство сліпим, хоча їм, теоретично, замість згоди можна підсунути на підпис журнал сканвордів.

Гдє логіка???

- Ок, ще один пункт - заборона донорства для гомосексуалістів. Дійсно, у світовій практиці щодо цього думки розходяться.

Не плюйтесь на вікіпедію, там просто зручно зведені дані. От тільки мова йде про MSM (men who have sex with men). В цій популяції дійсно багатократно вищий ризик ВІЛ-інфекції. А тєпєрь вапрос: до чого тут гомосексуальні жінки? Вони що переносять? Вірус лесбійського кохання? Червоний Хрест про таке нічого не знає.

Зрозумійте правильно, мова не лише про боротьбу за права, просто такі ляпи в офіційному документі, показують, шо складала його секретарка, або водій відповідного департаменту.

- Донорами не можуть бути ампутанти. Ну це взагалі пісєц... На відповідний запит гоогл нам відповів "ти шо дурак?". Нажаль, громадян з ампутаціями у нас тепер багато. І щось підказує, що саме вони були б не проти пожертвувати частинкою крові. Знову. Але нізя, бо є мудрий наказ.

І такого брєда - маса!

Окремо, всі ці пункти видаються просто курйозами, але в сукупності чітко говорять про рівень розвитку служби крові. Х*р би з ним, але донорів дійсно не вистачає! А тільки глухонімих людей в країні, на секундочку, не менше 50 тисяч!

Врешті, просто на голову не налазить, чого в 21 столітті відмовляти людям у суспільно-корисній активності, апелюючи до їх інвалідності або сексуальної орієнтації? Коли медичних протипоказів НЕМАЄ!!! Вони шо, не повноцінні члени соціуму? Ми досі живем у темному совку?

Адже, крім прямої користі, донори почуваються соціально і морально винагородженими.

От вам яскравий приклад, коли "толерантність" - не спекулятивний мовний штамп, а фактор, що впливає на те, як ми живемо.

Мабуть, є над чим задуматись і що поміняти. Або ні. Вирішуйте самі.

P.S. А за лесбіянок реально обідно. Їх усі люблять.

P.P.S. Виявляється, у плазми крові немає групової приналежності.

Медичний портал! Ета фейспалм. ета фейспалм...

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги медицины