Курс гривні щодо долара: чого українцям чекати восени

Курс гривні щодо долара: чого українцям чекати восени

Українці побоюються, що гривня послабне восени. Яких позначок може сягнути курс? Які у нас економічні передумови для посилення чи послаблення гривні? - Ред.

Ключове завдання - досягти у вересні успішних переговорів із МВФ та відкрити шлях до надходження коштів вже у жовтні. Це заспокоїть фінансові ринки, які побачать чітку перспективу наявності ресурсів для погашення державного боргу впродовж 2019 року. Також дуже важливо надати чіткий сигнал щодо продовження курсу реформ та перспективи ухвалення нової програми підтримки України від МВФ та інших фінансових організацій після 2018 року.

Видео дня

Дуже важливим для обмінного курсу буде позиція влади щодо державних фінансів. Якщо візьмуть верх кон’юкнутрні міркування, і бюджет буде розбалансовано новимии державними видатками (які не забезпечено чіткими доходами), то це може створити девальваційний тиск на гривню.

За виконання цих передумов можна забезпечити стабільність валютного ринку. Безумовно, плавного послаблення гривні практично не уникнути, адже Україна має дефіцит зовнішньої торгівлі, накопичену інфляцію та слабке покращення продуктивності в економіці. Проте ці чинники помірні та не мають завдати суттєвої зміни обмінного курсу. Історично всі етапи суттєвої девальвації гривні були зумовлені саме макрофінансовою дестабілізацією, якої можна уникнути грамотною і далекоглядною монетарною та фіскальною політикою, а також активізацією курсу економічних перетворень. Віра в зміну економіки України на краще є найкращою підтримкою для гривні. Але цю віру потрібно забезпечувати не так словами, як справами.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.