Борис Кушнірук: Коли виникають достойні пенсії - блог | Обозреватель
Примите участие
в розыгрыше
Xiaomi Redmi 5 PlusУчаствовать
МирСпорт

Коли виникають достойні пенсії

5.6тЧитать новость на украинском

"З 1 січня 2019 року запрацює другий рівень пенсійного страхування - накопичувальна пенсійна система!

Українці мають шанс отримувати достойні пенсії!".

Це твердження на сторінці Павла Розенка змушує мене повторити одну азбучну істину. "Достойні" пенсії виникають не з моделі пенсійного страхування, а з ефективної, стабільної економіки, з високим рівнем доданої вартості, яка в ній створюється, з відповідним високим рівнем зарплат.

Це передумова. Якщо цього немає, то всі розмови про "достойні" пенсії - це відвертий обман. За умови сировинної економіки та мізерних зарплат, якими іншими і не можуть бути в сировинній економіці, ніяких хоча би мінімально достатніх пенсій не може бути апріорі.

Чи сприяє збереження тиску на фонд оплати праці зміні економічної моделі, питання риторичне.

Чи можуть бути привабливими та надійними інвестиції за умов панування сировинної моделі економіки, для мене питання теж риторичне.

Але, на жаль, і це ще не все.

Катастрофічне погіршення демографічного співвідношення працюючих та осіб пенсійного віку робить усі розмови про "достойні" пенсії - примарою.

І це проблема вже далеко не тільки українська. Хоча у нас вона особливо жахлива. Це стає зрозумілим, якщо подивитися на статистику народжуваності та смертності за останні тридцять-сорок років.

Тому панове урядовці та лобісти-інвестбанкіри, перестаньте нав'язувати громадянам обов'язкове накопичення пенсійних заощаджень.

Дайте громадянам спокій. Зменште поступово до мінімуму обов'язкові відрахування до солідарної пенсійної системи з відповідним чесним визнанням, що держава нічого окрім однокавого для всіх мінімуму пенсійних виплат гарантувати не зможе, ані зараз, ані в майбутньому.

Що ж до добровільних внесків до недержавного пенсійного страхування, то вони можуть бути, але це має бути абсолютно вільний вибір громадян. Держава лише повинна надати відповідні податкові пільги тим, хто бажатиме такі добровільні накопичення робити.

Читайте все новости по теме "Пенсионная реформа" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги