Ціна на вугілля має бути ринковою – заступник голови АМКУ | Обозреватель 26 сентября
Примите участие
в розыгрыше
Xiaomi Redmi 5 PlusУчаствовать
МирСпорт

Ціна на вугілля має бути ринковою – заступник голови АМКУ

875

Ціна на вугілля має бути ринковою та однаковою як для українських шахт, так і для імпорту. Про це завила перший заступник голови Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік під час робочої зустрічі в АМКУ на тему "Шляхи вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії".

"Сьогодні ціни на вугілля в Україні не існує. Вона має бути ринковою. І вона не може бути різною для державних шахт чи для приватних шахт, для українських виробників чи для трейдерів", - заявила Марія Ніжнік.

Через це у визначенні ціни Україна змушена орієнтуватися на європейські індикатори. "Прив’язка до Роттердама, чи до будь-якої іншої європейської біржі є вимушеним кроком", - пояснила пані Ніжнік впровадження формульного принципу визначення вартості вугільної складової в розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ).

Представниця АМКУ вважає, що першим кроком для формування повноцінного українського ринку вугілля може стати запровадження механізмів біржової торгівлі.

"На нашу думку (АМКУ – ред.) ситуація може бути змінена шляхом запровадження біржової торгівлі вугіллям. Комітет ще чотири місяці тому зобов’язав одну з генеруючих компаній придбати вугілля на біржі. І це зобов’язання було виконано. Я сподіваюсь, що це перший крок до біржової торгівлі вугіллям в Україні", - підкреслила вона.

Як повідомлялося, постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 затверджений "Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії", згідно якої ціна вугілля розраховується за принципом: "середньозважений за 12 місяців індекс API2 (порт Роттердам) + доставка і перевалка - дисконт на різницю в калорійності між імпортним і українським вугіллям".

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги