Скасування мораторію на експорт лісу: чим насправді ризикує Україна

5.2т

Україна ризикує принести у жертву пожвавлене економічне зростання та екологічне благополуччя нації, аби здобути черговий транш іноземного кредиту.

Що насправді стоїть на кону та як цього не допустити — про найактуальніші питання поговорять на парламентському круглому столі, який відбудеться 30 листопада 2016 року.

Нещодавня заява президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера щодо наміру українського президента у найближчі тижні скасувати 10-річну заборону на експорт необробленої деревини викликала справжній резонанс.

За даними Державної фіскальної служби, за 9 місяців 2016 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, завдяки дії тимчасової заборони деревообробна промисловість продемонструвала приріст о 16% у доларовому еквіваленті, меблева — 15%, паперова — 5%, в той час як обсяг реалізації промислової продукції скоротився на 4%. Експорт же оброблених лісоматеріалів виріс на 11%, що поповнило торговельний баланс країни на $30 млн на фоні скорочення загального товарного експорту на 9%.

Податкові надходження до Держбюджету від підприємств деревообробної, паперової та меблевої галузей зросли на 17%. Збільшення ж у 3 рази обсягів імпорту верстатів для обробки дерева свідчить про довіру інвесторів та є наочним випереджаючим індикатором майбутнього зростання обсягів виробництва та експорту галузі, створення нових робочих місць, додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Чи є на такий крок воля народу України і що робитимуть народні обранці в парламенті?

Яким є економічний ефект дії мораторію за 9 місяців 2016 року?

Якими можуть бути екологічні наслідки відміни мораторію?

Чи відповідає тимчасова заборона експорту лісу положенням угоди з СОТ?

Чиї інтереси представляють прихильники та противники мораторію?

Які перспективи розвитку подій?

Ці та інші питання у колі парламентарів, урядовців, виробників, експертів, громадських діячів та представників бізнес-асоціацій обговорять на парламентському круглому столі "Мораторій на експорт лісу: результати та перспектива", що відбудеться 30 листопада 2016 року об 11:00 під егідою Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва.

Локація: вул. Грушевського, 5, конференц-зала (вхід через 9 під'їзд).

Акредитація за тел.: 067-748-08-19.

Читайте все новости по теме "Мораторий на экспорт леса" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости