"Мутні" тендери та елітні квартири: ЗМІ розкрили мільйонні схеми директора ЧАЕС

6.9т

Директор Чорнобильської атомної електростанції Ігор Грамоткін, котрий обіймає вказану посаду ще з 2005 року, замішаний у сумнівних тендерах, які неодноразово ставали предметом кримінальних проваджень, та разом із членами своєї сім’ї володіє численними об’єктами елітної нерухомості вартістю десятки мільйонів гривень.

Про це повідомляє Bihus.info з посиланням на сюжет програми "Наші гроші з Денисом Бігусом". дослідила справи, бізнес родини та численну нерухомість очільника ЧАЕС.

У 2015 році Національна поліція розпочала перевірку фірм, які виграли на тендерах ЧАЕС і мали займатись демонтажем і дезактивацією обладнання машинних залів енергоблоків. За версією слідства, три компанії, обрані на тендерах у 2012-2015 роках — ПП "Промметбуд", ТОВ "Метресурс" та ТОВ "Метал-сервіс плюс" — мали демонтувати обладнання першого енергоблоку ЧАЕС. Вартість робіт — 100 млн гривень. Компанії мали демонтувати обладнання і очистити метал від радіації (дезактивувати), після чого повернути його станції або, якщо дезактивувати не вдалось, захоронити на території зони відчуження.

У ході перевірки інспектори встановили, що із 12 тис. т демонтованого обладнання на ЧАЕС повернуто лише 5 тис. тон. Інші 7 тис. т, за версією ЧАЕС, захоронили, оскільки це обладнання не вдалось дезактивувати. За версією поліції, насправді обладнання перепродали посередникам та вивезли з території ЧАЕС.

Тендери на ЧАЕС

У двох із трьох фірм-переможців працював син директора ЧАЕС Пилип Грамоткін. Також усі три фірми пов’язані між собою спільним менеджментом, а за адресою однієї з них знаходиться приватний будинок пенсіонерки.

У 2015 році слідчі провели обшук у будинку директора ДСП "ЧАЕС" у рамках кримінального провадження з перевірки тендеру на систему радіаційного контролю.

Цю систему на ЧАЕС, за результатами тендеру, поставила компанія ТОВ "РК Проект". Співзасновником фірми, на момент проведення тендеру, був працівник ЧАЕС — Олексій Чулков. Дружина Чулкова — Інеса — разом із колишньою дружиною та тестем Ігоря Грамоткіна — є співзасновницею іншої компанії: "Славутич-Тревел". Пізніше, співзасновником "РК Проекту" стає сам тесть Грамоткіна — Леонід Ревунов. Після цього компанія знову виграє тендер ЧАЕС на поставку фільтраційного обладнання.

До 2013 року Ревунов не мав жодного бізнесу. За словами Грамоткіна, його тесть працював лікарем. Після виходу на пенсію, у 63 роки, Ревунов починає вигравати тендери на ЧАЕС.

У 2016 році він купує квартиру на 195 кв. м у новобудові в центрі Києва. Нині подібна нерухомість коштує близько 7 млн гривень. Ще три квартири у цьому ж будинку загальною площею понад 350 кв. м у 2016 році купує записана на Ревунова "Славутич-Тревел". Загальна вартість вказаної нерухомості становить близько 20 млн гривень.

Також родина директора ЧАЕС купує три квартири у Вишгороді поблизу Києва. Дві з них записані на тещу Світлану Юліну, ще одна — на сина Грамоткіна від першого шлюбу — Пилипа Грамоткіна. Всі три квартири були придбані у 2012 році з різницею в один день.

Квартири директора ЧАЕСКвартири директора ЧАЕС

Сам директор ЧАЕС запевняє, що кілька місяців тому розлучився із донькою Ревунова Юлією і з моменту розлучення не має стосунку до нерухомості віднедавна колишнього тестя і тещі. Однак варто зазначити, що дорогі квартири були придбані задовго до розлучення, а участь у тендерах приймав саме нинішній тесть керівника ЧАЕС.

У самого Грамоткіна є будинок у селі Рожівка Київської області. Цю нерухомість очільнику ЧАЕС буцім подарували. Хто саме зробив такий коштовний подарунок, він не говорить, виправдовуючи це тим, що не пам’ятає. Під час візиту журналісти застали в будинку вже нібито колишню тещу Грамоткіна.

Будинок директора ЧАЕС

Слід наголосити, що згідно із законом про запобігання корупції, люди з якими декларант веде спільний побут, мають бути внесені в його декларацію. Тому Грамоткін у декларації за 2015 рік мав би вказати ще тещу, тестя і записану на них нерухомість щонайменше на 10 млн гривень.

До приходу на ЧАЕС Грамоткін заснував ТОВ "Наша булочка", керівником фірми була Оксана Коваленко. Після призначення Грамоткіна керівником ЧАЕС в 2005 році, актив повністю переписали на Коваленко, після чого компанія виграла на тендерах ЧАЕС 3 млн грн на постачання борошна, цукру і хлібобулочних виробів. Інша компанія, оформлена на Коваленко — ПП "Гімак" — продала ЧАЕС продуктів харчування на понад 80 млн гривень.

Згідно декларації за 2015 рік, зарплата Грамоткіна складає понад 1 млн гривень. Крім того, у 2016 державні аудитори виявили, що директору ЧАЕС без погодження Державного агентства із управління зоною відчуження виплачено премій на 439 тис. гривень.

Премія директора ЧАЕС

Після оприлюднення журналістського розслідування, Грамоткін розмістив лист про кримінальний переділ ринку металобрухту та антиукраїнські сили, який адресував прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, секретарю Ради національної безпеки та оборони Олександру Турчинову, а також голові Державного агентства з управління зоною відчуження Віталію Петруку.

"Останні події показують, що антиукраїнські сили почали планомірну, безпрецедентну програму, спрямовану на дискредитацію нашої країни в очах західних партнерів та зрив міжнародних проектів, що реалізуються як на майданчику ЧАЕС, так і за його межами. У будь-якому випадку, питання поводження з радіоактивними відходами у зоні відчуження та на ЧАЕС вимагає найдетальнішої і найретельнішої перевірки", — заявив він.

У листі Грамоткін не згадав про бізнес свого оточення, а лише поскаржився на тиск певними силами з використанням методів шантажу і погроз на нього і членів його сім'ї.

Як повідомляв "Обозреватель", у червні 2016 року Національна поліція відкрила кримінальну справу проти Грамоткіна за підозрою у розтраті державних коштів.

Читайте все новости по теме "Борьба с коррупцией в Украине" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости