Е-скромність: експерти вважають, що українські політики значно занизили статки в деклараціях

1.3т

Реальні статки українських чиновників насправді є значно більшими, ніж вони вказали в своїх електронних деклараціях. Однак ретельна перевірка буде застосована антикорупційними органами лише відносно документів найодіозніших представників влади. Крім того, покарання за порушення, ймовірніше за все, будуть вибірковими і чекає лише деяких декларантів.

Про це йдеться у результатах опитування, яке провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 4-8 листопада 2016 року серед 59 експертів.

Респонденти переконані, що українські можновладці не вказали реального рівня своїх доходів та заощаджень в опублікованих деклараціях і суттєво применшили їх, оприлюднивши, натомість, недостовірні дані.

"Відносна більшість опитаних підтримали думку, що Національне агентство з питань запобігання корупції ретельно перевірятиме лише декларації найбільш одіозних політиків та чиновників, а до всіх інших підходитиме більш формально. Водночас лише троє експертів вважають, що е-декларації будуть використовуватися як спосіб розправи з опозицією", — наголосили у фонді.

Що стосується оцінки наслідків запуску е-декларування, то експерти схилилися до думки, що вони будуть серйозними, проте не радикальними. Втім, дехто вважає, що наслідки будуть не істотними. Водночас лише кілька учасників опитування висловили думку, що наслідків не буде взагалі.

На думку аналітиків, наступними кроками після імплементації електронного декларування повинна стати системна перевірка даних (у співпраці НАЗК, НАБУ, ДФС, МВС, ГПУ тощо), створення незалежного антикорупційного суду та активна робота громадського сектору, який повинен здійснювати паралельну перевірку декларацій та відслідковувати й контролювати процес офіційної перевірки.

Як повідомляв "Обозреватель", на думку екс-першого заступник голови СБУ, генерала Віктора Трепака, після оприлюднення першої електронної декларації чиновників, швидше за все, не каратимуть, але згодом вони стануть потужною зброєю в боротьбі проти корупції в Україні.

Читайте все новости по теме "Декларации о доходах чиновников" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости