МирСпорт

Ми повинні допомагати реальному бізнесу і завадити тіньовому продовжувати махінації

7.7тЧитать новость на украинском

Ми повинні робити все для того, щоб допомагати реальному бізнесу і завадити тіньовому продовжувати махінації.

Поки досі не чутно ні про податкову реформу, ані про вкрай необхідні зміни до кодексу.

Пенсійну прийняли, Медичну прийняли, а податкову МінФін навіть не запропонував.

Цікаво, чи з'явилися профільні професіонали в МінФіні чи досі нема і не планується.

Поки підприємці і ДФС виходять із проблемах із роботою автоматичної системи відшкодування ПДВ, тіньовий бізнес на жаль і далі собі працює. Блокування податкових накладних взагалі не заважає тіньовому сектору економіки наживатися на махінаціях. Виникає логічне запитання – що не так у задачі і кому це вигідно?

Контроль за реєстрацією податкових накладних мав перекрити шахраям кисень. Механізм простий і зрозумілий. Працює єдиний реєстр, є платники, є органи ДФС, які мають право блокувати реєстрацію податкової накладної, якщо вона не відповідає критеріям оцінки ступеня ризику. Далі, є затверджені критерії оцінки ступеня ризиків, є порядок розгляду скарг на рішення комісії ДФС. Але замість ефективної роботи маємо з одного боку масове невдоволення підприємців, які звинувачують податківців у блокуванні роботи бізнесу, а з іншого – протистояння Мінфіну з профільним Комітетом ВР, які кивають один на одного. ДФС завалена сотнями тисяч скарг. Податківці фізично не в змозі вчасно ці скарги розглянути, тому все відбувається в автоматичному порядку.

Знаєте, що дивує найбільше? Реакція Мінфіну. Точніше, її повна відсутність. Це непрофесіоналізм чи банальна співпраця із шахраями?

Тим часом злочинці вже давно підлаштувалися під недоліки системи. На фото – реальні податкові накладні, які як жарт поширюють в мережі. Навіть якщо система заблокує реєстрацію, можна подати скаргу до ДФС. Які мають бути задоволені протягом 10 днів.

Уважно подивіться на назву товару/послуги в 2-й графі. О це і є так звана скрутка, але в цьому випадку - це просто знущання і фіктивний продаж ПДВ.

Читайте все новости по теме "налоговая реформа" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги