Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
МирСпорт

/Рынки и компании

Косюк: ключ енергетичної незалежності країни - в енергонезалежності громад

767

На думку голови правління МХП енергетична незалежність нашої держави прямо пропорційно залежить від енергетичної незалежності вже створених громад, яким доступні альтернативні джерела енергії.

Косюк зазначає, що ще у вересні минулого року уряд схвалив національну енергетичну стратегію, у якій передбачено до 2020 року збільшення частки відновлювальних та альтернативних джерел енергії в України на рівні 11%, а до 2035-го до 25%. Завершення першого етапу реалізації цієї стратегії повинно відбутись через два роки. Та не зважаючи на це, на сьогодні ми маємо показник альтернативних джерел лише в 1,2%.

"Звичайно є і позитив: відкриття сонячних установок в Херсонській області, плани з побудови потужної сонячної станції в Чорнобильській зоні, підготовка до запуску в Кам'янці-Подільському потужної ТЕС, яка повністю забезпечить місто теплом і електрикою" - зауважив Косюк.

Однак, на думку голови правління МХП, загальна тенденція вкрай невтішна. Адже національна енергетична стратегія в частині альтернативних джерел фактично опинилася під загрозою зриву.

"Головною причиною такої ситуації, на мій погляд, є недостатня увага до інвестицій в альтернативну енергетику на рівні громад. Децентралізація дала широкі можливості громадам, однак не визначила стратегічні напрямки" - пояснив Юрій Косюк.

Він також переконаний, що уряд має сконцентрувати всі зусилля на енергетичній незалежності громад і дати їм готові кейси з реалізації інфраструктурних проектів. І в першу чергу, з виробництва достатнього для власних потреб об’єму тепла та електрики.

Зазначимо, що голова правління ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Ю.А. Косюк переорієнтовує підприємство на відновлювальну енергетику.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги