Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Индикаторы

Маємо в запасі ще півроку

10.1тЧитать материал на украинском

Американський фондовий ринок почав падати ще з п’ятниці. Поки що маємо лише два дні падіння і це мало, щоб говорити про тенденцію. Сьогодні ринки можуть вирости, а можуть і не вирости.

Якщо говорити технічно, то ринки падають з двох причин: є підвищене очікування інфляції в США, що підвищує процентні ставки. Це погано впливає на фондовий ринок. Друге, швидше всього вони були перегріті і зараз мова йде про циклічну корекцію. Економіка – це живий організм, природа, літо-зима… До того ж зараз на фондових ринках маловиправданий етап ентузіазму, пов'язаний із президентом США. Ринок починає це розуміти і коригує позиції.

Але якщо падіння перетвориться на тенденцію, то це не є добре для України. Вже сьогодні українські економісти говорять про економічний спад в США, починаючи із 3-го кварталу. Це означає, що американці менше купуватимуть як своїх товарів, так і іноземних, в тому числі й українських. В свою чергу українські підприємства мають меншу можливість експортувати в США. І це не хороша новина.

Але поки що це не перетворилося на тенденцію, давайте дивитися, що американська економіка у першому кварталі може зрости на 5,4%. Це прекрасний показник і це означає, що американці купують свої й іноземні товари, а отже, українські підприємства мають більшу можливість продавати в США товари за хорошу ціну.

З іншого боку американська економіка сильно перегріта. Безробіття на історичному мінімумі, є перші серйозні ознаки інфляції, що завжди є поганим знаком для економіки. Це провісник спаду, бо з інфляцією треба боротися. А як боротися? Зменшувати економічне зростання. На мій погляд, тут була зроблена помилка із податковою реформою. Але це американське питання, хай вирішують.

Як падіння американських фондових ринків вплине на Україну? Я знову хвилююся, що ми пропустили золотий період (який, до речі, ми вміємо пропускати) і заходимо в період, коли продавати у світі буде суттєво важче, ніж це було, наприклад, минулого року. Але в запасі ще точно маємо півроку.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Читайте все новости по теме "Фондовый рынок" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Отправить комментарий
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги