МирСпорт

/Реклама и PR

64 бізнес-асоціації України вимагають негайного старту реформи митниці та ДФС

1.4тЧитать материал на украинском

"ДФС ніяк не може почати реформуватися, бо на це немає політичної волі. Владі сьогодні вигідно розглядати митницю, як спосіб генерації кешу в партійні каси, як джерело для наживи контрабандістів і корумпованих чиновників", - заявила народний депутат України, голова профільного підкомітету ВРУ Тетяна Острікова під час III Open Economic Forum: "Економічне зростання та створення робочих місць: порядок денний для України", організатором якого виступила Українська Рада Бізнесу.

Форум відбувся 18 травня в Києві та визначив першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості, детінізації і, як наслідок - збільшення зарплати на українців в реальному секторі економіки. Адже вже 4 роки як триває реформування країни, але рівних умов ведення для бізнесу немає, реальні масштабні інвестиції країною не залучаються, у малого та середнього бізнесу відсутнє поле для створення продукції з високою доданою вартістю. Як результат - 45% населення готові виїхати за кордон в пошуках більш високого заробітку (за даними Київського міжнародного інституту соціології на замовленняZN.ua).

На думку учасників Форуму, обов’язковими передумовами для вирівнювання умов ведення бізнесу мають стати: перш за все -реальна інституційна реформа фіскальних та митних органів та впровадження з 2019 року податку на виведений капітал замість податку на прибуток, що надасть усім рівний доступ до ресурсів та створить інвестиційну привабливість Україні. По друге - потрібен справжній (а не декларативний) контроль ланцюжка поставок товару, що виведе з тіні торгові операції з імпортом-експортом в усіх секторах ринку. По третє – необхідне зменшення найбільш шкідливих прямих податків: радикальне зниження навантаження на фонд оплати праці, що надасть можливості для швидкого розвитку підприємств, стимулюватиме інвестиції та надасть ресурс для збільшення заробітні плати.

Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine зауважив, що ДФС та митниця мають бути перезавантажені, співробітники цих служб мають бути перенабрані на відкритих конкурсах, тому що люди, які вже відчули "смак хабарів" - не зможуть працювати навіть на ринкову заробітну плату.

– Крім інституційної реформи митниці нам потрібна ще нормальна прозора система контролю товарного ланцюжка і продажу товарів, - вважає Олександр Лазарєв, співголова митного комітету Європейської бізнес Асоціації. - Пересічному підприємцю дуже важко ухилитися від сплати акцизного збору, а від сплати ПДВ - легко. Тому у нас є "піджаки" на кордоні, СПДшники-ухилянти й ми продовжуємо гвалтувати митницю, намагаючись контролювати товарні переміщення "від забору до базару".

Учасники Форуму запропонували створити міжвідомчу робочу групу при Міністерстві фінансів та напрацювати законопроект з реалізації системи “Такс-інвойс” та електронних ТТН (товарно-транспортна накладна). До того ж, дієвим механізмом контролю торгових операцій має бути механізм “кешбек для покупця” , нещодавно представлений до обговорення Мінфіном. “При низькій інституційній спроможності сучасних контролюючих органів механізм є вкрай важливим: його можливо швидко впровадити, просто адмініструвати й він зможе замотивувати покупця вимагати передбачений законом розрахунковий документ у продавця”, - зауважив Олег Іваненко, директор Української асоціації виробників електротехніки, член УРБ.

На думку підприємців, зниження навантаження на фонд оплати праці та заміна дискреційного податку на прибуток новою моделлю податку на виведений капітал надасть можливість для розвитку підприємств, стимулює підприємців відповідально ставитися до податків та надасть ресурс для збільшення заробітні плати. Саме рост економіки, рівність усіх учасників у доступі до ринків та ресурсів призведе до відновлення справедливості та виходу підпрємців з тіні. Виконання12 завдань з Резолюції форуму вирівняє умови ведення бізнесу, надасть інвестиційної привабливості Україні та поверне українців з закордонних наймів.

Форум відбувся за підтримки Асоціації платників податків України, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, "Датської Ради у справах біженців", Асоціації "Українські імпортери побутової електроніки", Реанімаційного пакету Реформ, Української федерації індустрії безпеки, Хай-Тек Офіса України, CASE Україна, Американської торгової палати, Всеукраїнської аграрної Ради, Європейської Бізнес Асоціації, Інституту соціально-економічної трансформації, Міжнародного інституту менеджменту, Української Асоціації прямих продажів, Національної організації роздрібної торгівлі "НОРТ", Торгово-промислової палати України. Інформаційні партнери Форуму: Obozrevatel.ua, Інтерфакс-Україна, Дзеркало тижня, журнал "Новий Час", інформаційно-аналітичний партнер "Ліга: Закон", журнал "Бізнес.UA".

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги