Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
ШоуКияни

/Блоги - Дайджест

Як домовитись про достойну зарплату?

216

Рано чи пізно, на кожній співбесіді постає питання заробітної плати. Як не прогадати і добитися того, щоб ваші послуги були оцінені максимально високо? Торги про зарплату. Від них холоне кров у кожного, хто шукає роботу. Навряд чи хтось отримує задоволення від зарплатних дебатів. Набагато поширеніша інша стратегія: уникати цієї теми і погоджуватись на першу-ліпшу пропозицію.

Наприклад, лише 38% нещодавніх випускників американських університетів вимагали перегляду умов у пропозиції про роботу, за даними веб-сервісу управління власними фінансами NerdWallet. Шкода – адже 7 з 10 роботодавців зізнаються, що навмисне применшують зарплату у початковій пропозиції, враховуючи можливість торгу, повідомляє сайт з працевлаштування CareerBuilder UK. За даними того ж сайту, кожен десятий роботодавець складає гіршу думку про кандидата, який навіть не намагається торгуватись, пише Елізабет Гарон для bbc.com.

Отже як зробити цей процес якомога легшим, безболісним і продуктивним, особливо якщо перемовини – не ваша сильна сторона? Як впевнитись, що новий начальник платитиме вам гідну зарплату, і водночас не зіпсувати перше враження про себе?

Готуйтесь, готуйтесь і ще раз готуйтесь

Перед співбесідою, дослідіть діапазон зарплат на аналогічній посаді (у Британії, в цьому допоможуть сайти Glassdoor.com, Payscale.com, and WageIndicator.org). Міжнародне рекрутингове агентство Hays публікує близько двадцяти розширених довідників з оплати праці. Крім того, розпитайте знайомих.

"По можливості, розпитайте тих, хто працює або раніше працював у цій компанії, – каже консультантка і письменниця з Нью-Йорку Елісон Теффел Рабінович, яка навчає мистецтву перемовин жінок на курсах для дорослих General Assembly. – Ті, хто уже змінив роботу, охочіше дадуть вам відповідь на складні запитання щодо реального рівня зарплат у компанії". Тут вам, безперечно, стане у нагоді широке коло спілкування. Колишні працівники компанії, куди ви влаштовуєтесь, зможуть правдиво описати, яка робота вам світить, скільки годин треба буде їй віддавати і якої компенсації очікувати.

Рекрутингові агентства – ще одне джерело інформації про зарплату, оскільки мають прямий зв’язок з компаніями і обізнані у зарплатних питаннях; частиною своїх знань вони готові ділитися з кандидатами.

"Роботодавці зазвичай розпитують нас про орієнтовні розміри зарплат незалежно від того, чи вони зараз когось шукають, – пояснює нам в електронному листі Френк Джентайл, директор рекрутингової фірми Professional Staffing Group (PSG). – Деякі постійні клієнти телефонують нам раз на рік, – на початку чи, навпаки, наприкінці свого фіскального року, – щоб обговорити актуальний діапазон зарплат для наявних у них посад, згідно зі змінами на ринку".

Багато поважних рекрутингових агентств також публікують щорічні звіти про зарплати, з зазначенням посад, регіональних відмінностей і змін порівняно з минулим роком, каже пан Джентайл.

Якщо ви не маєте контакту з такими агентствами, є й інші способи дослідження. "Щоб отримати інформацію про зарплату, можна розпитати працівників цієї галузі чи тих, хто обіймає бажану посаду, – наприклад, членів професійного об’єднання чи групи в мережі LinkedIn, – додав пан Джентайл. – Але будьте обережні, адже в таких групах можуть бути і представники вашої потенційної компанії. Можливо, краще розіслати ваше запитання приватно, аніж робити масове опитування".

Що відомо інсайдерам

Знати діапазон цін у галузі – ще недостатньо. Бажано також дізнатися якомога більше про конкретну компанію, куди ви подаєтесь. Наприклад, чи чекатимуть від вас роботи допізна, на вихідні чи свята? Якщо так, чи буде за це компенсація – матеріальна або інша, наприклад, додаткові вихідні? А як щодо премій? Чи можете ви сподіватись на гарну надбавку до зарплати у разі залучення нових клієнтів, успішної роботи чи просто в кінці року?

"Щоб створити найкращі умови для перемовин про зарплату, ви маєте спершу продемонструвати розуміння політики компанії щодо компенсацій", – пише в електронному листі Філіппе Ґод, викладач менеджменту та кадрової політики у бізнес-школі HEC Paris. У вирішенні зарплатних питань компанії зазвичай спираються на три фактори, пояснює він. Це конкурентоспроможність кандидатів (їх підбір та збереження), справедлива оцінка їхніх відмінностей і, нарешті, витрати (фінансові та інші).

"Треба чітко усвідомлювати і власні рушійні сили: купівельна спроможність, визнання і справедливість", – пояснює він.

Враховуючи усе це, ставте конкретні питання про зарплатну політику компанії. Наприклад: "Як ви позиціонуєте зарплату на цій посаді у контексті загального ринку праці?" і "Що ще, окрім базової зарплати, ви пропонуєте?" – радить пан Ґод. "Такий підхід допомагає уникнути надто швидкого переходу до напруженої дискусії про голі цифри".

Поводьтесь розумно – ні, дуже розумно

Чим більше ви знаєте, тим краще. "Підготувавши ґрунт для виваженої дорослої розмови, ви посилюєте свою здатність обернути перемовини собі на користь", – каже пан Ґод. Для цього треба пояснити потенційному роботодавцю свої мотиви. "Розкажіть про власні очікування ще до того, як вам висунуть пропозицію, але не обмежуйтесь зарплатою. Зазначте зарплатний діапазон, якому ви, на вашу думку, відповідаєте, а також лишіть можливість коректив залежно від ваших успіхів. Назвіть інші бажані винагороди, які свідчитимуть про ваші серйозні і довгострокові наміри".

"Компанія може зробити виняток, якщо побачить, що ви цього варті, – каже він. – Якісне ведення перемовин – це ознака скоріше вашої компетентності, аніж просто бажання отримати більше грошей. Поводьтесь розумно, але не нахабно".

Будьте готові обговорювати свою професійну цінність

Важливо вміти "монетизувати свої навички", каже пан Джентайл з компанії PSG. Іншими словами, коли це доречно, співвідносьте свої уміння з реальною матеріальною вигодою від них.

"Ми часто радимо кандидатам розповідати про свої досягнення за такою схемою: проблема, яку вони допомогли розв’язати, і користь від цього розв’язку, – каже пан Джентайл. – Наприклад, секретар, який розробив нову систему архівації документів, може розповісти про те, чим погана була стара система і як, завдяки його діям, справи компанії покращились".

Додайте конкретних деталей, радить Джентайл, наприклад, про те, що доступ до старої інформації раніше був дуже ускладнений, тоді як нова система дозволяє відповідати на запити клієнтів за лічені секунди. Або, якщо ви займаєтесь продажами, розкажіть, як ви привели свою команду до 30% приросту.

Не надійтесь, що виграє той, хто перший зробить крок

Не називайте цифру першим, якщо не хочете програти перемовини. Краще почекайте, поки її озвучить ваш потенційний роботодавець, радить Келлі Меттіс, віце-президент рекрутингового агентства Execu|Search Group, м. Нью-Йорк. "Якщо ви почнете перемовини з суми у 50 тисяч доларів, а компанія збиралася платити вам 60 тисяч, тепер, напевно, доведеться погодитись на менше", – пише вона електронною поштою.

Завчіть кілька непрямих відповідей

А що як вас спитають, скільки ви отримуєте зараз? Не здавайтесь, каже пані Таффел. Завчіть напам’ять відповідь, адже це дуже поширене запитання. Таффел вчить відповідати дослівно так: "За моїм дослідженням, хороший кандидат на таку посаду може претендувати на зарплату від Х до Y. Я вважаю, що заслуговую на суму, ближчу догори, завдяки своїм досягненням та досвіду роботи".

Зважте свої мотиви

Багато що залежить від того, наскільки вам потрібна ця робота і які у вас мотиви, – кажу Лінн Седгвік, директор британського агентства Clayton Recruitment. – Якщо питання виключно у грошах, назвіть найвищу зарплату, якої ви, на вашу щиру думку, заслуговуєте. Але не забудьте заздалегідь продумати мінімум, після якого вже не погодитесь на цю роботу".

Якщо ж за переходом на іншу роботу стоять ще інші мотиви, наприклад, збільшення вільного часу чи кар’єрне зростання, тоді підхід буде інший. "Вирішіть, який компроміс буде для вас прийнятний, а також перепитайте, коли ваша зарплата переглядатиметься наступний раз – і за якими критеріями", – ось порада пані Седгвік.

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Читайте все новости по теме "Женский блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги