У зоні АТО почався найнебезпечніший час

52,0 т.
У зоні АТО почався найнебезпечніший час

Попри заяву ООН щодо можливого серйозного загострення конфлікту на Донбасі, настрої серед наших бійців досить спокійні. Всі чекають шостої хвилі демобілізації і водночас розуміють, що необхідна мобілізація, позаяк особового складу в бойових та частинах забезпечення – недостатньо.

Видео дня

Та загроза ескалації конфлікту, звісно, що є. Більше того, найближчий місяць є найбільш небезпечним. Уже потім про загострення на полі бою говорити буде складно через погодні умови (через дощі і розмоклі поля противнику буде важко рухатись технікою, певні проблеми будуть і для артилерії).

Зараз на кордоні з Україною зібрана безпрецедентна кількість російських військових в рамках їх військового навчання "Кавказ-2016". Росіяни декларували абсолютно іншу, набагато меншу кількість бійців. Втім наша розвідка повідомила про кількість військовослужбовців РФ, яка в рази більша, ніж та, яку вони задекларували на міжнародному рівні… Це насторожує.

Слід звернути увагу і на загострення конфлікту, яке нині спостерігається у Сирії. Сьогодні (20 серпня.-Ред.) Росія вийшла з "режиму тиші" і почала наносити авіаудари. Напруження зберігається на міжнародному рівні: зокрема між США та Росією. Окрім того багато країн світу оприлюднили заяви щодо невизнання виборів до російської Держдуми. Відтак, Російська Федерація може піти на загострення конфлікту в Україні для того, щоб змусити європейських лідерів вступити у якусь нову стадію переговорів.

Якщо Кремль таки спробує реалізувати свої наміри на українській території, нам буде життєвонеобхідна чергова хвиля мобілізації. Зараз в Україні проходять бойові навчання резервістів, завдяки яким ми маємо нагоду зрозуміти, скільки людей ми зможемо оперативно мобілізувати і направити до бойових частин. Та тут варто наголосити на тому, що цих резервістів не будуть мобілізовувати доти, доки не оголосять всеукраїнської мобілізації чи військового стану.

Все ж, якщо ООН робить такі тривожні заяви, то, гадаю, до них слід прислухатися. З іншого боку, сьогоднішня Україна живе з розумінням, що в будь-який момент агресія Росії може перерости у великий широкомасштабний воєнний конфлікт.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...