УкрРус

Україна може стати новою жертвою міграції

На сьогодні основними загрозами для європейської безпеки є міграція і міжнародний тероризм. Що стосується міграції, то з усіх європейських країн, ця проблема сьогодні найбільше вплинула на Туреччину. Її результат - 3 мільйони біженців в країні. Для вирішення даної проблеми Туреччина тісно працює з ЄС і є надія на те, що досягнуті домовленості будуть максимально цьому сприяти. В той же час, хотів би наголосити, що в такому разі новою жертвою міграції може стати Україна. Нова хвиля мігрантів може піти в Україну через Кавказ і Росію і це поставить її перед новим викликом.

Що стосується тероризму. По-перше, мусульмани, які вже багато років проживають в Європі, так і не інтегрувались в європейське суспільство. Серед них існує високий рівень безробіття. На європейському ринку праці багато з них відчувають себе відчуженими і тому терористичним організаціям не складно перетягнути їх на свій бік. По-друге, багато з потенційних членів цих організацій, вступають до їх лав не через релігійні причини. У своїй більшості, вони є представниками криміналітету, серед якого і ведеться пошук майбутніх бойовиків.

Зазначені загрози є наслідком тої нестабільної міжнародної ситуації, яка склалась на сьогодні і яка викликана рядом важливих чинників. Це поява міжнародного багатополярного середовища, в якому відбулось послаблення ролі держав, міжнародних організацій, зокрема, ООН, яка стає менш впливовою через непослідовність прийняття рішень. Така глобальна сила, як США, у своїй зовнішній політиці на сьогодні обирає м’які рішення замість сильних.

Крім того, розширюється вплив на міжнародні відносини і недержавних дійових осіб. Це, зокрема, Хамас, Хезболла і особливо ІДІЛ. Останнє в даному переліку – це небажання міжнародної спільноти, зокрема США і ЄС, втручатись у міжнародні події і в те, що відбувається в Сирії.

Росія скористалась цим і вперше з часів розпаду СРСР підняла свою роль з регіональної держави до глобальної. В той же час, через події в Чечні, Грузії й Україні вона одночасно перетворилась на загрозу міжнародній безпеці і не цурається поширювати свій вплив не тільки на країни так званого "близького зарубіжжя", але й за його межі, про що яскраво свідчить її військова активність в Сирії.

За матеріалами виступу Унала Чевікоза на 9-му Київському Безпековому Форумі, організованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги