newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Експортери вичерпали квоти на мед

Експортери вичерпали квоти на мед

Минулий рік — другий, коли експорт українських товарів до ЄС відбувається в рамках режиму вільної торгівлі. Як добре наші експортери вичерпали квоти, в межах яких товари поставляються в об'єднану Європу без мит? Більшість квот ми заповнити не змогли.

Видео дня

Квоти на деякі товарні групи Україна використала майже одразу. Уже на початку травня наші експортери вичерпали квоти на мед, соки, ячмінну крупу і борошно, зерна зернових злаків.

Уряду навіть довелося просити ЄС збільшити квоти, і той пішов на поступки, щоправда, не в усіх товарних групах. Бо ми так і не змогли заповнити збільшені квоти на поставки свинини, яловичини і м'яса птиці — продукція не відповідала санітарним вимогам ЄС.

До речі, в 2016 році ситуація повторюється: 4 січня, в перші дні року, ми заповнили зовсім маленьку квоту на мед — 5 000 тонн, кількома місяцями пізніше — на інші товарні групи.

Однак за більшістю товарних груп у 2015 році квоти виявилися невичерпаними. За деякими експорт і зовсім не почався: це свинина, телятина, сигарети, молочна продукція (ЄС дозволив її експорт тільки з початку 2016 року), яйця, баранина, гриби...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...