Ситуація щодо захоплення єгипетського літака з'ясувалася ще впродовж учорашнього дня. Хоча я із самого початку знав, що вона вирішиться. Якби літак справді захопили терористи, він би не долетів в аеропорт, а впав би на якісь адміністративні будівлі в Каїрі.

Але тут проблема в іншому - у щиті і мечі. Якщо посилюються заходи безпеки, то відповідно посилюються спроможності терористичних структур пронести вибухові пристрої на борт літака. По-перше, наука не стоїть на місці, а по-друге, завжди можна заявити, що вибуховий пристрій є. Будь-хто із пасажирів може піднятися і сказати, що в мене бомба і ми летимо в іншу країну. Теоретично, вибуховий пристрій пронести на борт літака можливо. Жодні технічні засоби не дають гарантій безпеки. Тим більше завжди існує можливість з кимсь домовитися.

Але краще говорити, як уникати таких ситуацій і як понизити агресивність у мусульманському світі. Бо більшість терактів, які вчиняють з боку їхньої спільноти – здійснюють представники ІДІЛ. Але всі ми розуміємо, що за цим стоять вуха інших світових акторів, які намагаються позиціювати себе як якісь медіатори чи перемовники, відстоюючи антитерористичні цілі. Передусім йдеться про Росію. Вона як ніхто зацікавлена в тому, щоб ситуація у її прикордонні була дестабілізована, а навколо Росії було сформоване середовище, в якому постійно відбуваються конфлікти. Так було завжди, ще з імперських часів. Створення будь-якого конфлікту дає можливість на нього впливати. Це засіб впливу не лише на сусідів, а й на громадську думку. Кожного разу її будуть переконувати в тому, що авторитарний режим є дієвим засобом для збереження спокою в країні.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости