Китайська соломинка Росії та Україна

12.7т

Війна в Україні – це реакція Росії на спробу США знищити останню імперію у світі.

Путін здійснив стратегічний прорахунок, коли замість облаштування Росії пішов насаджувати "русскій мір" у світі. Найбільш випукло ця помилка стала очевидною 9 травня, коли Парад Перемоги у Москві зігнорували найвпливовіші світові лідери, за винятком китайського.

Китай хоче використати Росію як гарматне м’ясо у своєму протистоянні зі США. Росія втрачає останні шанси стати світовим лідером, хапаючись за китайську соломинку і не розуміючи, що спасіння потопельників – справа рук самих потопельників. Ніхто Росію не рятуватиме, її розпад неминучий, а про світове лідерство остаточно слід забути.

70-річчя закінчення Другої світової війни стало лише приводом для зближення Китаю з Росією. Насправді розпочався черговий етап нівелювання ролі США у світовому товаристві.

Зрозумівши, що з наскоку завоювати Україну, а тим більше Європу не вдасться, Росія кидається в інші крайнощі. Союзник в особі Китаю для Росії водночас є сильним і слабким ходом. Сильним – бо з Китаєм рахуються. Слабким – бо своєї кінцевої мети Росія не досягне.

Україна стала заручницею світової геополітики. Навіть якщо сильні світу цього домовляться між собою, Україні відведена роль жертви. Сакральної жертви, як тепер модно говорити.

Маючи олігархічне мислення, Петро Порошенко може загрузнути у внутрішніх проблемах, зважаючи в стилі Ющенка на "любих друзів", для яких уже не вистачає посад у державному управлінні, - і тим самим Україна не зможе вирватись у зовнішній простір, не зможе з об’єкта стати суб’єктом світової політики. Шагренева шкіра часу з кожним днем зменшує можливості України зробити це, а Петро Порошенко не здатний сприйняти виклики сьогодення.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости