Поліпшити співпрацю з Росією готові

2.5т

Текст перекладено спеціально для сайту "Обозреватель". Оригінал на The Wall Street Journal.

Один з представників НАТО, Брюссель, готовий поліпшити співпрацю з Росією, обговорити подальші кроки, але Моксва не поспішає йти на діалог.

Високопоставлені офіцери НАТО зібрались разом у Брюселі 21 січня, чтоб переглянути потенційні стратегічні загрози, до списку яких увійшла й РФ. Вони разом намагались зрозуміти, як же можна зупинити агресію Кремля. Висновок спантеличив світових лідерів: щоб контролювати військові кроки Путіна, необхідно з ним співпрацювати.

Після переговорів чеський генерал Петр Павло, котрий очолює Військовий комітет НАТО, заявив, що більшість країн намагається знайти правильний підхід до Москви.

"З такою країною, як Росія, нам потрібно знайти спільну мову, відпрацювати свії підхід. Це повинен бути комплекс стриманих і цілеспрямованих заходів. Хоча, сама Москва не виявила ніякого бажання контактувати з НАТО", - заявив Петр Павло.

Російські чиновники спочатку проігнорували коментарі чеського генерала. Але, через деякий час, представники Путіна відповіли, що готові вести переговори з деякими країнами, та це ніяк не стосується НАТО. Альянс, за словами російських політиків, хоче вести діалог стосовно кількох окремих питань, а кремлівська влада бажає обговорити всі аспекти, це стосується відміни розміщень військових НАТО біля кордонів РФ.

Петр Павло відреагував набагато швидше, ніж підлеглі російського президента. Він заявив, що військові – це політичне питання, яке можна з часом переглянути, але переговори треба проводити вже, бо ж Росія ще не зовсім оговталась від збитого турецькою владою літака. Це яскравий приклад того, що співпраця необхідна не тільки НАТО, але й самій Росії.

"Ми хочемо обговорити питання скорочення потенційних ризиків, щоб в майбутньому не повторювались трагічні інциденти. Ми хочемо, щоб Росія знала, де проходять наші "червоні лінії", - підсумував чеський представник.

Петр Павло підмітив, що Росія, навпаки, затягує час. Путін вважає НАТО загрозою, бо якщо відбудуться домовленості про співпрацю, то такі документи розв’яжуть альянсу руки. В крайньому випадку, якщо Росія порушить якісь заплановані домовленості, то НАТО матиме повне право на законних підставах покарати Москву.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости