"Всіх порвемо. Йдемо на Київ"

38.6т

Сьогодні вночі українські військові у зоні АТО пережили рекордну кількість обстрілів з боку терористів, незважаючи на попередньо анонсований "режим тиші". Це частково пов’язано з погрозами бойовиків помститися за смерть одного з їх офіційних ватажків Мотороли. Втім ці обстріли не слід розцінювати як початок широкомасштабної ескалації конфлікту на Донбасі.

Посилення артилерійських обстрілів – це максимум, на який здатні терористи. Наступальних дій з їх боку на окремих напрямках очікувати, гадаю, не слід, позаяк у російських найманців на це немає ні сил, ні таланту. Звісно, після великої кількості звинувачень української сторони у смерті Мотороли, вони мусили трішки більше постріляти, аніж зазвичай.

Окрім того не треба забувати й про прийдешню зустріч у "нормандському" форматі. Це доволі традиційна тактика з боку терористів: напередодні важливих перемовин на міжнародному рівні спровокувати конфлікт у стилі "Тримайте мене утрьох. Всіх порвемо. Йдемо на Київ" . Все це – елемент психологічного тиску на українське керівництво, яке триває ось уже протягом двох років.

Та виключати помсту бойовиків, яка може реалізовуватись на мирних територіях України, не слід. Терористи таки можуть щось взірвати. Скоріш за все, вони полюватимуть на окремих впливових чи авторитетних для українського суспільства осіб, позаяк їх не цікавлять мирні мешканці. Якщо загине конкретна відома і більш-менш впливова людина (як, наприклад журналіст Шеремет), то це можна буде вважати помстою. Зараз мова йде про загрозу для керівників добровольчих батальйонів, журналістів чи волонтерів.

Загалом вся ця риторика терористів спровокована створенням відповідного тла напередодні "нормандської" зустрічі. У Кремлі зацікавлені, щоб в української делегації був негативний імідж.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости