Facebook memories нагадали, що рівно 5 років тому був один з найсильніших, як на мене, виступів Олега Ляшка. Щось у цьому виступі таке аж робесп'єрівське. І люди, люди злилися з ним у одному пориві народного гніву. Здається, райцентр от-от повстане - і голову місцевої адміністрації просто зараз просто схоплять і повісять на центральній площі. А потім будуть радіти і влаштують народні гуляння на честь страти голови РДА.

5 років пройшло вже... 5 років! Час, як ріка...

І Ляшко тоді - це не поважний лідер фракції у ВР, за якого голосують мільйони людей. А самотній вовк парламентської опозиції. Проти нього - усі. Одначе... Здається, це його навпаки веселило. І, звичайно, запалювало.

***

Злий виступ. Нервовий.

Тоді, коли треба бути злим. Тоді, коли твій нерв є нервом народним.

Коротка передісторія. Це Борзна на Чернігівщині, де Ляшко вчився в інтернаті.

Губернатор Володимир Хоменко продав підтримку адмінресурсом на одному з округів області Ігорю Рибакову.

Рибаков - досить впливова людина у парламенті того, позаминулого, скликання, голова фракції тушок-перебіжчиків "Реформи заради майбутнього". Тоді чимало депутатів були у нього банально на фінансовому утриманні. У Рибакова - розкішний багатокімнатний кабінет у ВР, в якому раніше сидів Янукович як голова фракції Партії регіонів. На округ літає на вертольоті. І то - у особливих випадках. Частіше - просто пропускає заходи (90% випадків), відправляючи замість себе помічницю. Настільки впевнений у тому, що Хоменко "сделает выборы", що і працювати особливо не збирались. Усе місцеве начальство (ясна річ, за командою Хоми) носилося, як з Рибаковим, так і з його помічницями, що дурень з писаною торбою. Особливо вип'ячувалися у своєму холуйстві голови РДА. Як, скажімо, голова Борзнянської Анатолій Дробот, розмову якого з Ляшком ви можете побачити на цьому епічному відео.

І все б, як по маслу, якби не одне "але". Позафракційний на той час Ляшко вирішив іти на округ на рідній Чернігівщині.

Що вони тільки не робили проти нього, а усе - дарма.

Закінчилося це тим, що перемогу в Борзні таки взяли ми. Під Рибакова "перерізали" карту округів області, зробивши максимально зручний для нього округ, в якому він, на жаль, у 2012 році переміг. Прикро, але багато людей просто готові продати свій голос...

***

Пройшло 5 років.

Хоменко - переховується в Білорусі, щоб не відповідати за свої злочини.

Рибаков - на наступних виборах вилетів з парламенту і навряд колись повернеться.

Де Дробот - не знаю. І не хочу.

Подивіться відео, не пожалкуєте.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги