БлогиМир

Знайомтесь - українець Зигмунд Фрейд

23.8т

Зигмунд Фройд – відомий психоаналітик, рід якого тягнеться із міста Тисмениця на Заході України. Він відкрив світові психоаналіз і трактування сновидінь. Саме він став учителем і натхненником Карла Юнга та помер із власної волі.

Сигізмунд Шломо Фройд народився в місті Пржибор в Австро-Угорщині (сучасна Чехія) у 1856 році. Австрійський психолог і невролог, який вивчав людське невідоме. Він розвинув тематику вільних асоціацій та тлумачення сновидінь, які лягли в основу психоаналізу.

Народився Фройд у сім’ї євреїв. Його батько був родом з Тисмениці Івано-Франківської області – Яков Фройд, а матір – з міста Броди Львівської області в Україні – Амалія Натансон. Обоє жили в місті Бучач в Україні до переселення у місто Фрайберг. Старожили Тисмениці досі пам’ятають, де жила сім’я Фройдів і глибоко шанують пам’ять цієї сім’ї.

Мабуть, Зигмунд Фройд є найвідомішим психоаналітиком з українським корінням. Його батько виріс у Тисмениці, де на той час ще не було теперішньої хутряної фабрики відомої на всю Європу. Це було звичайне провінційне містечко, де займались торгівлею карпатським добром: вовною, шкіро, керамікою.

Батько Зигмунда також торгував вовною, на цьому й заробив свій капітал. Він був одружений тричі. Мати Зигмунда – третя дружина Якова Фройда. Від першого шлюбу у Якова було двоє синів, а від третьої дружини Амалії він мав третього свого сина – Зигмунда. Вона була на 20 років молодшою від Якова Фройда. Можливо із цим пов’язаний комплекс Електри, про який згодом говоритиме Зигмунд. Амалію виховували в Одесі, місто, де проживала чимала спільнота євреїв. Саме євреєм себе все життя вважав Зигмунд Фройд.

Малий Сигізмунд народився зі шматочком плідної оболонки на чолі, його мати вважала, що це знак, і на сина чекатиме незвичайна доля. Школу Зигмунд закінчив на відмінно, знав італійську, іспанську, німецьку, латинь, іврит, англійську та грецьку мови. Він мріяв зробити політичну чи військову кар’єру, однак через фінансові труднощі ці мрії не здійснилися. Він все ж поступив на медичний факультет. Першим його дослідженням була не психологія, а статеве життя вугрів.

Після закінчення університету Фройд отримав ступінь доктора медицини і почав працювати у головному шпиталі Відня. Одні з перших його статей були про апатію та вплив кокаїну на людські смакові рецептори. Сам він вживав кокаїн впродовж свого життя. Пізніше Фройд згадуватиме про свої шкідливі звички – куріння й кокаїн, і порівнюватиме їх із мастурбацією – притаманним кожній людині. Курити він почав у 24 роки. Згодом саме ці звички заженуть його в могилу.

Фройд був завзятим лікарем-терапевтом , зокрема жіночим, оскільки вважав, що психічні розлади у жінок можна виправити здоровою долею сексу. Саме він першим визначнив два види жіночого оргазму: кліторальний та вагінальний. Психоаналітик вважав, що саме через стимуляцію жіночого оргазму та її задоволення отримує задоволення й щастя чоловік.

Згодом Фройд почав практикувати приватне лікування. В цей же час він одружився на онучці рабина – Марті Бернейс. З нею він матиме 6 дітей, наймолодша дочка Анна продовжить практику батька і займеться згодом дитячим психоаналізом. Скандалів Фройд також не уникнув: після народження дочки Анни до сім’ї увійшла Міна Бернейс – рідна сестра Марти. По Відні ширилися чутки про близькі стосунки Зигмунда та Міни.

Життя сім’ї Фройдів змінилось після приходу нацистів. Дві сестри Фройда були вислані до концтабору, де й загинули 1942 році. Дочку Анну заарештували. Фройд заплатив викуп у 4000 доларів і підписав принизливий документ "вдячності нацизму за добрі діла". Опісля він переїхав до Лондона зі своєю родиною завдяки впливом пацієнтам та учням.

Помирав Фройд у муках. Спочатку йому видалили пухлину в роті, а у 1939 році він сам попросив свого лікаря Макса Шура обірвати його страждання евтаназією і вколоти смертельну дозу морфію. Так Фройд взяв навіть власну смерть у свої руки.

Саме ім’я Фройда досі асоціюється із психоаналізом, і він став натхненником німецького психолога-філософа Карла Юнга. Є версія, що саме Фройд вперше почав пропонувати своїм пацієнтам прилягти на кушетку, а сам сідав поза їхньою спиною.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие