Щодо рішення Нацради оголосити попередження каналу "Україна" через серіял "Нє зарєкайся". Комусь може не сподобатись, що Нацрада не ухвалила спалити канал та посадити його очільників та творців фільму до цюпи. Згоден, що покарання заслабке. Але. Попередження - це найжорсткіша санкція, яку могла застосувати Нацрада за законом.

Стягувати штраф можна, якщо порушення не усунуть або якщо канал уже має три попередження. І тільки якщо після попередження та стягнення штрафу канал не усуне порушення, Нацрада позбавляє його ліцензії через суд. (Ст. 72 ЗУ "Про телебачення і радіомовлення"). Окрім попередження, Нацрада звернулася до СБУ з проханням дати оцінку серіялу на предмет наявності ознак кримінального правопорушення.

І хоч попередження - це доволі формальне покарання, у цьому випадку таке рішення Нацради є надзвичайно важливим і принциповим. Фактично, у ситуації з "Нє зарєкайся" Нацрада лишилася ледь не останньою інстанцією, котра могла продемонструвати здатність української держави захистити свій інформаційний простір і запобігти появі небезпечного прецеденту, коли в ефір потрапляє телепродукт з явними ознаками антиукраїнської пропаганди й усі відповідальні інстанції та експерти це бачать, але відморожуються, або й визнають, але бідкаються, буцімто, неспроможні нічого зробити.

Після зашкварів комісії з фільмів та Незалежної медійної ради, після антизаборонної гістерики у ЗМІ (до якої раніше спричинилася й сама Нацрада, критикуючи "чорні списки" з артистами-рашистами), винести попередження каналу "Україна" було непросто. Але Нацрада, попри волання олігархічних медій, змогла почути думку патріотичної громадськості та змогла розрізнити в "експертному" шумі справді принципові оцінки й ухвалила цілком правильне рішення, яке заслуговує на повагу та підтримку.

Нас навряд чи хтось підозрюватиме в надмірних симпатіях до Нацради. Ми неодноразово критикували її за відсутність реакції на порушення телеканалами законодавства та на наші скарги щодо цих порушень. А останнім часом, у зв'язку з позицією Нацради щодо квот для української пісні та щодо "чорних списків", наша критика лише посилилася. У запалі боротьби з "чорними списками" голова Нацради Юрій Артеменко навіть вніс мене до "чорного списку".

Зазначу, за цілком коректний коментар. А також вніс до чорного списку й іще декого з активістів руху "Відсіч". Наприклад, Катерина Чепура потрапила туди авансом, навіть не встигнувши нічого прокоментувати. Очевидно, нам доведеться й далі опонувати в цих питаннях Нацраді, якщо вона не змінить позиції. І доведеться робити це жорстко, бо ці питання є для нас принциповими. Але рішення Нацради щодо "Нє зарєкайся" можна тільки вітати.

Тож наразі вдячний Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення за адекватне державницьке рішення, зокрема дякую Ольга Герасим’юк та Сергій Костинський, які мене ще не заблокували. Сподіваюся, це попередження каналу "Україна" Нацрада не скасує, як було раніше з "Інтером".

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости