, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Слідом за Польщею: в Україні можуть заборонити аборти

15.1т

Сучасна жінка не виконує ті ролі, які вона виконувала ще 100 років тому, ведучи господарство і, фактично, не працюючи. В недалекому минулому інститут міцної сім’ї передбачав чоловіка, який фінансово забезпечує родину і жінку, яка народжує дітей і ними займається (до слова, займається дітьми, які, в основному, не доживають до свідомого віку через хвороби і високу смертність). Нині ж світ істотно змінився і жінки стали не просто залучені до повноцінної трудової діяльності, вони часто є основним джерелом доходів (наприклад, матері-одиначки). Саме тому в сучасному світі жінка не може дозволити собі мати багато дітей.

Традиційні сім’ї в Україні – це батьки і двоє дітей. Пов’язано це з тим, що сучасна жінка бажає бути частиною суспільного трудового життя: мати кар’єру і зростати професійно. Саме тому природньо і правильно, що вона сама планує свою вагітність і користується контрацепцією. Втім, навіть, найсучасніші засоби проти небажаної вагітності не є панацеєю, позаяк не є досконалими. Відтак, право народжувати, чи ні залишається за самою жінкою. Вона може зробити аборт тоді, коли вважає це за потрібне.

Аналізуючи право на аборт слід розуміти, що це не просто "небажання" мати дитину, а й часто необхідність після сексуального насилля. Рівень останнього в умовах неоголошеної війни на сході України значно підвищився. Не думаю, що жінка б хотіла народжувати після факту насилля. Не слід відкидати й факт, який стосується вад розвитку дітей. Як взагалі можна вмовляти жінку народжувати дитину, яка є завідома є хворою? Зараз я маю на увазі ті випадки, які несумісні з життям матері чи дитини.

Саме тому питання щодо абортів у світі дуже визначене. Всесвітня організація охорони здоров’я чітко відзначає, що якщо переривання вагітності проведене безпечними методами (медикаментозний аборт (таблетки), або вакуумна спіраль на малому терміні вагітності), то це є абсолютно нешкідливим для організму жінки.

Справа у тому, що в людей просто дуже коротка пам’ять. Заборона абортів – це тисячі померлих жінок і сиріт. Наприклад, в Україні колись вже діяла подібна з 1937 по 1950 роки. Це той час, коли Сталін повністю знищивши Україну голодомором і репресіями, вирішив, що демографічну проблему можна вирішити за рахунок жінок. Так, слабка стать була змушена робити кримінальні аборти. Тільки у 1954 році близько тисячі українок померли від незаконних операцій… я уже не кажу, скільки жінок залишились після цього інвалідами.

Сьогодні ж смертності серед жінок, які роблять аборти в Україні немає зовсім. А все тому, що він є легальним і доступним. Тепер, до прикладу, візьміть Румунію: поки Ніколае Чаушеску забороняв аборти померло 25 тисяч жінок...

Після вищесказаного хочу звернути увагу на Польщу, у якій днями у першому читанні прийняли законопроект про абсолютну заборону абортів. Наші сусіди вже давно живуть, закриваючі очі на жіночі права, а Європейський суд з прав людини переповнений їхніми справами щодо заборони абортів. Та навіть якщо там таки приймуть цей закон, жительки Польщі не пропадуть: вони вільно пересуваються Європою і мають змогу зробити все, що їм потрібно в інших країнах Євросоюзу.

А тепер спрогнозуємо цю ж ситуацію в Україні. Куди після такої заборони дітися нашим жінкам? До Російської Федерації їхати? Ймовірність того, що у нас можуть ввести подібну заборону досить висока. По-перше, ми поруч з Польщею і любимо переймати досвід. По- друге, у нас в політиці майже усі релігійні люди, а по-третє, в Україні дуже серйозна опозиція.

Саме тому, цивілізованому світу час уже зрозуміти, що заборона абортів для жінки рівноцінна катастрофі. Звісно, з цим питанням вона може й ніколи не звернутися до лікаря і це нормально, та як щодо випадків, коли перервати вагітність життєвонеобхідно?

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги