Нова податкова система, яка допоможе Борису Ложкіну

14.5т

Борис Ложкін отримав від президента нові задачі: покращити інвестиційний клімат та залучити в економіку України інвестиції. Чи реальні такі завдання? За наявної фіскальної політики, продовження деградації банківської системи, політичної нестабільності та перманентних підступних провокацій Росії, гадаю, що ні – це нереально! Справа у тому, що ризики ведення господарської діяльності в Україні настільки великі, що навіть українські бізнесмени остерігаються інвестувати, а західні інвестори вже втомилися чекати покращень і поступово втрачають інтерес до України. Але без інвестицій і кредитів економіка зростати не може.

Тому, пропоную Борису Ложкіну, по-перше, боротися за нову фіскальну систему, яка навіть за умов продовження існування загроз і ризиків (у тому числі навіть агресії Росії) буде притягувати інвестиції і кредити в Україну спочатку від українських, а далі і від іноземних бізнесменів. Прибутковість бізнесу в Україні має бути в три-чотири рази вище ніж в стабільних країнах! Потрібна така прибутковість, яка спонукає український і іноземний бізнес працювати в Україні, незважаючи на величезні ризики…

Очевидно, що головним фактором збільшення прибутковості бізнесу і інвестицій є зменшення податкового тиску. Податкову систему треба спростити, а самі податки радикально зменшити. За моїми розрахунками, податковий прес треба зменшити приблизно на 10% ВВП, а це означає, що і державні втрати необхідно зменшити на 10% ВВП.

Отже, почати необхідно з радикального зменшення ВВП, що перерозподіляється через бюджет та соціальні фонди (не більше 45% ВВП). Такий крок суттєво збільшить інвестиційні та обігові кошти бізнесу і доходи українців, що створить додатковий попит для росту ВВП і забезпечить зростання відповідним фінансовим ресурсом.

Другим кроком реформування бюджетної політики має стати перерозподіл доходів на користь молоді - тих, хто створює національне багатство. Успіх цього кроку буде залежати від того, чи наблизить він такий стан українського суспільства, де панує реальна соціальна справедливість, а не звичний для української "еліти" соціальний популізм. Українці після двох Майданів вже просто "нутром" відчувають соціальну нечесність. Я впевнений, наприклад, що вони підтримають пенсійну реформу, в тому числі і збільшення віку виходу на пенсію, за умови її справедливої диференціації - збільшення мінімального розміру пенсій за рахунок обмеження максимальних пенсійних виплат. Розумно проведена пенсійна реформа також повинна створити стимули для тривалої і напруженої трудової діяльності українців (40-45 років) і легального одержання доходів. Більше того, вона - реформа - повинна започаткувати накопичення фінансових ресурсів для довгострокових інвестицій в економіку України.

Третім кроком має стати перерозподіл доходів на користь місцевих бюджетів до 60% в 2017 році.

Держава живе на податки. Податки мають платити усі громадяни. Податковий тиск зменшується. Податки не змінюються протягом 10-ти років за винятком їх зменшення. Це прописується в змінах до Конституції.

Соціальний внесок ліквідується разом з пенсійним фондом.

Податок на доходи фізичних осіб:

- 10% – на доходи, які менші 10 мінімальних зарплат;

- 20% – на доходи більше 10 мінімальних зарплат, з них 50% надходить до бюджету, а інші 50%– надходить на індивідуальні накопичувальні пенсійні рахунки чи приватні Пенсійні фонди.

Податок на прибуток підприємств (який розраховується за міжнародними стандартами бухгалтерського обліку) – 20%.

Податок на виплату дивідендів – 10%.

Податок на продаж землі, житла та іншої нерухомості, транспортних засобів – 2%.

Податок на продаж іноземної валюти та цінних паперів – 1% (для бірж – діють інші правила оподаткування).

Податок на додаткову вартість – 20%. Якщо ПДВ повертається з бюджету, то держава утримує за цей сервіс – 20%!

Підприємство, яке належить до малого бізнесу (валовий дохід менший 1 млн євро), може замінити податок на прибуток податком з обороту на рівні 2% та податок на додану вартість – податком з обороту на рівні 3%.

Акцизи на бензин, тютюн, алкоголь, а також рентні платежі протягом п’яти років від початку проведення реформи зростають – до середнього рівня країн - членів Європейського Союзу.

Податки на землю, нерухомість, депозити та всі інші скасовуються.

Максимальна зарплата державних службовців не може перевищувати мінімальну зарплату у 10 разів, а працівників державних комерційних підприємств (з часткою капіталу держави більше 25%) – 20 разів. Бонуси керівництву державних компаній та організацій, які генерують дохід, виплачуються лише у разі їх прибуткової діяльності як процент від виплачених державі дивідендів.

Максимальна пенсія, яка виплачується за рахунок державного бюджету, не може перевищувати мінімальну більше, ніж у 5 разів. Розмір пенсії за рахунок приватних пенсійних фондів та індивідуальних накопичувальних рахунків не обмежується.

На моє переконання стабільна і проста податкова система приведе до економічного зростання більше ніж на 10% на довгий час (5-7 років), але головне – вона стимулює владу збільшувати зарплату. Впевнений, що ця система дозволить збільшити мінімальну зарплату і пенсію до 3 тис. гривень вже у 2017 році, і довести її до 6 тис. гривень вже у 2020 році! Хоче, наприклад, міністр фінансів заробляти 100 000 гривень, - нема проблем, але за умови, що пенсіонер отримає мінімальну пенсію 10 000 гривень.

Це перероблена стаття "Нова фінансова політика. Як досягти зростання в умовах війни" спеціально для "Обозревателя".

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги