Реформи буксують, відбувається повзуча консервація "системи"

11.5т

Виступив на форумі РПР "Які реформи стануть фундаментом українського економічного дива?". Який мій проміжний висновок щодо прогресу реформ?

Після безпрецедентної активізації українського суспільства під час Революції Гідності, владним структурам в Україні не вдалося скористатися унікальним історичним шансом для радикальної трансформації країни. Замість невідкладного тотального "перезавантаження" судової системи, прокуратури та держслужби і встановлення інвестиційно привабливих умов відбувається повзуча консервація "системи".

Шанс швидкого якісного стрибку втрачений, вікна можливостей, на жаль, зачиняються. Чи все пропало? Звісно, ні. Просто тепер прийдеться "закатати рукава" і долати той самий шлях роками замість місяців. Дива не буде - буде важка праця, принципова боротьба та нова консолідація.

Завдання економічних реформ незмінне - перехід від закритої, забюрократизованої, олігархізованої, низькотехнологічної та низькопродуктивної економіки до відкритої економіки підприємницької ініціативи, ринкової конкуренції, інвестиційних можливостей та випуску продукції з високою доданою вартістю. Тоді буде економічне зростання, тоді буде соціалізація економіки.

Окремо дякую традиційним друзям реформаторів – РПР. Чудово коли є відкрита та відверта комунікація громадського сектору, експертів та влади. На жаль, далеко не всі у владі це зрозуміли.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости