Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Реформа митниці: запуск мобільних груп

13.5т

Державною фіскальною службою за сприяння Уряду створено 20 мобільних груп, які з 5 вересня розпочали активну роботу по західному кордону держави, а також у Чернігівській та Житомирській областях. Їхнє головне завдання зараз - перекрити весь західний кордон і провести активну боротьбу з контрабандою.

Досвід показує, що систематична боротьба з контрабандою дає позитивні результати та підвищує показники роботи митниці. За вісім місяців поточного року перевиконання плану надходжень по митним платежам склало 7,6 мільярдів гривень. Тому як і раніше, головним завданням в роботі митниці залишається ліквідація сірих схем контрабанди і поліпшення технічного оснащення митниць.

Для цього мобільні групи працюватимуть у цілодобовому режимі по всій території України. Зона їхньої діяльності включатиме також південний кордон, і північний - від Харкова до Житомира. Координацію роботи мобільних груп покладено на Міжвідомчий цільовий центр, що вже працює при ДФС. Мобільні групи мають безперешкодний доступ до всіх зон митного контролю та транспортних пунктів перетину кордону. Крім того, вся робота цих груп передбачає повну фото- та відеофіксацію.

Поява на кордонах України "чорної сотні", як називають ці підрозділи контрабандисти, різко звузить можливості останніх. Відчутного удару буде завдано в тому числі по "цигарковій мафії", котра організувала контрабандні потоки, у тому числі в обхід митних постів у Чернівецькій, Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Волинській областях, що негативно впливає у першу чергу на репутацію держави на рівні ЄС. Адже якщо на митницях у транспортних засобах регулярно виявляють і затримують партії контрабандних товарів, то проконтролювати їхні потоки через "зеленку" - зону за межами КПП, яка не належить до зони дії митників, - важко через кооперацію злочинців по обидва боки кордону. Тому поява мобільних груп на митницях і прилеглих територіях має дати відчутний ефект. Для цього члени мобільних груп забезпечені сучасним обладнанням та озброєнням.

Про роботу мобільних груп звітуватиме спеціальна аналітична група Міжвідомчого центру, до якої входять шість осіб. Аналітична група у складі Центру буде проводити аналітико-пошукову роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць, а мобільні групи будуть діяти в цілодобовому режимі по всій території України і виїжджати по орієнтуваннях.

Впровадження Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп – черговий крок у системному реформуванні митниці. До складу Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп увійшли представники правоохоронних органів - Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Всі вони об'єднані особливою місією - забезпечити захист економічних інтересів країни і повернути довіру бізнесу, поборовши тіньові схеми на митниці. Кандидатів до перших груп відбирали у службах, де вони постійно працюють. Від ДФС до кожної мобільної групи увійшли по два представника.

Міжвідомчий Центр має право доступу до баз даних служб згідно з компетенцією його членів. Центр також надаватиме мобільним групам обов’язкові до виконання доручення, зокрема щодо зупинки транспортних засобів, проведення огляду (переогляду), створення тимчасових зон митного контролю, відбору зразків товарів та направлення їх для проведення досліджень, експертиз, попередньої оцінки до науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС, спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС та їх територіальних підрозділів, залучення посадових осіб органу доходів і зборів, в зоні діяльності якого проводяться заходи, до їх проведення тощо.

Кількість одночасно діючих мобільних груп в межах встановленої чисельності та регіон їх розміщення визначатиме керівник Центру. Він же формує постійний персональний склад Центру, аналітичних та мобільних груп, а також приймає рішення про його зміну. Зауважу, що задля зменшення корупційних ризиків буде використовуватись принцип ротації кадрів: склад мобільної групи буде щомісяця змінюватись з дотриманням визначеної кількості представників різних структур.

Переконаний, професіоналізм членів Міжвідомчого центру та мобільних груп разом з конкурентною заробітною платою є запорукою ефективності їхньої діяльності у боротьбі з контрабандою. ДФС у свою чергу буде всіляко сприяти цій діяльності та залучатися у процес підготовки працівників мобільних груп. Наприклад, фахівці фіскальної служби провели навчальний семінар для представників мобільних груп. Понад 60 осіб з фіскальної служби, Національної поліції та Державної прикордонної служби ознайомилися з особливостями проведення митного оформлення товарів, порядком взаємодії служб під час виконання завдань, розглянули правила співпраці з підпорядкованими службам регіональними підрозділами та місцевими органами влади. Ми надаємо і надалі надаватимемо всю існуючу інформацію суміжним відомствам для ефективної організації роботи груп. Ми маємо діяти як єдина команда, лише тоді буде результат.

Реформа митниці: запуск мобільних груп

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги