УкрРус

Для київських чиновників варто було би організувати екскурсію на Велику лаврську дзвіницю

Відсьогодні Велика лаврська дзвіниця (Дзвіниця Успенського собору) відкрита після 5-річної реставрації для відвідувачів і екскурсій. 374 сходинки – і ви маєте можливість з висоти пташиного польоту насолодитися панорамою Києва.

Ця подія має, як мінімум, 2 важливих значення. По-перше - туристичне, адже у Києво-Печерській лаврі тепер відновлені повноцінні екскурсії на найвищу дзвіницю, які дадуть можливість кожному киянину чи гостю української столиці помилуватися Києвом і побувати на колись найвищий точці столиці.

По-друге, не менш важлива і просвітницько-повчальна місія. Адже тепер можна подивитися на те, як сучасне покоління сплюндрувало значну частину історико-культурного обличчя великого Києва.

Навіть за часи радянської влади ні в кого не піднімалась рука збудувати об’єкти, вищі за лаврську дзвіницю. На жаль, в кінці ХХ – початку ХХІ століття з’явились хмарочоси, вищі за цю дзвіницю, які спотворили історичне обличчя Києва.

Можливо, щоб зупинити подальше знищення історичного Києва, варто було би повести з екскурсією на Велику лаврську дзвіницю усіх урядовців, чиновників, народних депутатів і депутатів Київради? Можливо, тоді би вони, ухвалюючи чергове рішення про забудову, зокрема, в центрі Києва, розуміли, що на них – велика відповідальність перед історією?

А ще, можливо, вони тоді нарешті знайшли би відповідне рішення, як звільнити історичну частину Києва від промислових підприємств, комерційної реклами, незаконних забудов тощо. Щоб коли люди піднімалися на Велику лаврську дзвіницю і оглядали Київ, то з гордістю говорили: "Ми мали можливість бачити той величний Київ, яким гордилися і про який так багато красивого писали наші попередники"...

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги