Для київських чиновників варто було би організувати екскурсію на Велику лаврську дзвіницю

5.6т

Відсьогодні Велика лаврська дзвіниця (Дзвіниця Успенського собору) відкрита після 5-річної реставрації для відвідувачів і екскурсій. 374 сходинки – і ви маєте можливість з висоти пташиного польоту насолодитися панорамою Києва.

Ця подія має, як мінімум, 2 важливих значення. По-перше - туристичне, адже у Києво-Печерській лаврі тепер відновлені повноцінні екскурсії на найвищу дзвіницю, які дадуть можливість кожному киянину чи гостю української столиці помилуватися Києвом і побувати на колись найвищий точці столиці.

По-друге, не менш важлива і просвітницько-повчальна місія. Адже тепер можна подивитися на те, як сучасне покоління сплюндрувало значну частину історико-культурного обличчя великого Києва.

Навіть за часи радянської влади ні в кого не піднімалась рука збудувати об’єкти, вищі за лаврську дзвіницю. На жаль, в кінці ХХ – початку ХХІ століття з’явились хмарочоси, вищі за цю дзвіницю, які спотворили історичне обличчя Києва.

Можливо, щоб зупинити подальше знищення історичного Києва, варто було би повести з екскурсією на Велику лаврську дзвіницю усіх урядовців, чиновників, народних депутатів і депутатів Київради? Можливо, тоді би вони, ухвалюючи чергове рішення про забудову, зокрема, в центрі Києва, розуміли, що на них – велика відповідальність перед історією?

А ще, можливо, вони тоді нарешті знайшли би відповідне рішення, як звільнити історичну частину Києва від промислових підприємств, комерційної реклами, незаконних забудов тощо. Щоб коли люди піднімалися на Велику лаврську дзвіницю і оглядали Київ, то з гордістю говорили: "Ми мали можливість бачити той величний Київ, яким гордилися і про який так багато красивого писали наші попередники"...

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости