Я пропонував депутатам укласти парі. Я був правий

11,8 т.
митниця

15 серпня головний податківець України Роман Насіров заявив, що пільговою можливістю ввести авто з Європи дешевше, відповідно до нового закону, скористалися вже понад півтисячі людей. Для порівняння: за минулий рік в Україну було ввезено 56 тисяч вживаних автомобілів. Це близько 5 тисяч машин у місяць… а тут за пів місяця – 500. Відповідно, якщо така тенденція буде тривати – в місяць в країну завозитимуть біля тисячі автівок. А це падіння статистики у 5 разів, у порівняні з минулим роком.

Така ситуація викликана насамперед тим, що за останній рік в Україні значно впала вартість вживаних автомобілів і ввезення закордону транспортних засобів стало не таким вже й економічно вигідним. Чому впали ціни? Перший чинник – зубожіння народу, другий – ріст долара, третій – падіння цін (у валюті) на нові автомобілі. Варто відзначити, що нині спостерігається великий наплив автомобілів з окупованого Криму, Донбасу, що також впливає на загальну картину ринку.

Видео дня

На статистику вплинуло й те, що з 1 січня 2016 року Україна ввела Євро-5 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах. Він обов'язковий для всіх нових вантажних автомобілів, що продаються в Євросоюзі з жовтня 2008 року. Для легкових автомобілів - з 1 вересня 2009 року, - Ред.). Тобто, якщо ще минулого року до нас можна було завозити 10-11 річні автомобілі (які відповідали стандарту Євро-4), то цього року в Україну можна ввозити лише автівки, випущені не раніше 2010 року. Останнє означає, що такі транспортні засоби значно дорожчі, ніж ті, які українці купували раніше.

Відверто кажучи, я спрогнозував таку статистику. Ще коли депутати оцінювали майбутній ріст кількості ввезених автомобілів в Україну, а з ним і небачені надходження до держбюджету, я казав, що так не буде. Тоді я говорив, що готовий укласти з ними парі: якщо кількість ввезених машин перевищить рівень 2015 року – я піду у відставку, втім, якщо ця кількість буде менша – вони складуть депутатські мандати. Ніхто з 80-ти чиновників, з якими ми спілкувались тоді і які рвали на собі сорочки, мовляв, ріст буде, так і не погодився на таку домовленість. Тому я ситуацією взагалі не здивований.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...