Нещодавно лідер фракції "БПП" у ВР Юрій Луценко озвучив її магічні пропозиції щодо шляхів порятунку економіки України: "Ми пропонуємо провести радикальну реформу, щоб у нас було чотири податки і всі зі ставкою 12%: прибутковий податок, податок із прибутку, ЄСВ, ПДВ - все по 12%", - сказав Луценко. При цьому він зазначив, що складно одразу досягти такої мети. "Тому на наступний бюджет пропонуємо такий компроміс: прибутковий і податок із прибутку 12%, ЄСВ та ПДВ - по 20%. Нам заперечують, що бюджет ніби втрачає мільярди. Але це дає можливість відновити і потік іноземного капіталу, і припинити відтік бізнесу з країни, і просто вивести з тіні тих, хто ще намагається тут вижити".

Я не буду пояснювати чому фракційний гадун- (чи гадалка-) нумеролог запропонував БПП число "12" (допитливий читач сам може загуглити "значення числа 12"), але я знаю народну мудрість "скільки вовка не годуй …". Тай різноманітна магія, зокрема, гадання-ворожіння при вирішенні економічних завдань – це річ досить серйозна щоб не викликати позиви сміху.

Я коротко про останнє речення. Тут дві теми. Перша – це відновлення потоку іноземного капіталу і припинення відтоку бізнесу. Якщо за попередніх правителів і створених ними умов існування бізнесу, зокрема податкового навантаження, був і потік іноземного капіталу, і не було відтоку бізнесу, то причину нинішніх процесів слід шукати в іншому, а не в числі 12. Мова йде про скомпрометований за Януковича вислів "стабільність". Бізнесу байдуже до системи визискування місцевого люду і, в певній мірі, розміру податків та корупції. Бізнесу потрібен установлений спокій. Війна з РФ під скромною назвою "АТО" ще не все. Також потрібно мати на увазі виведення капіталу певними політичними колами з метою приховування від імовірної націоналізації, які його не повернуть навіть за доплату, а лише у випадку повернення влади в свої руки. Ще є одна малопомітна, але надзвичайно перспективна, обставина майбутньої дестабілізації: можливе протистояння по лінії "єдина країна – єдіная страна". Великий бізнес знає, що переселення аборигенів до резервацій супроводжується непотрібною йому, великому бізнесу, стріляниною.

До відома пана Луценка со таваріщі. В Україні вже практично давно існує НУЛЬОВА ставка податків на прибуток, на ПДФО, на ПДВ для певної категорії бізнесу. Це приватні підприємці, які поняття не мають про необхідність платити будь-які податки. І що? Мільйони в свою кишеню, в бюджет Китаю на освіту, науку, медицину, армію, поліцію та на розвиток його промисловості і ні копійки державі Україна на освіту, науку, медицину, армію, поліцію та на розвиток її промисловості. Введіть для цих підприємців існуючу ставку ПДФО, яку платять решта всіх працюючих громадян, та податок з обороту і це суттєво наповнить бюджет, реанімує вітчизняну промисловість і зменшить відтік валюти без застосування методів ворожіння.

Друга тема – це навіювання суспільству думки, що зменшення податків буде сприяти розвитку бізнесу і виведення його з тіні. У деяких країнах певний позитивний ефект такі дії дали. Але в тих країнах упродовж 350-ти років не насаджувалася суспільству теза "красти – це добре". Нещодавня епопея з касовими апаратами допитливому читачу нічого не говорить? Лише 15 відсотків малих підприємців закупили касові апарати. Це та частка, яка повірила державі, яка згодна не красти, яка згодна платити податки. Мені жаль ці 15 відсотків порядних підприємців. Вони не врахували, що продовжують жити в державі, яка належить 85-ти відсоткам узаконених паразитів.

До слова, в Мінекономіки порахували, що у першому кварталі 2015 року рівень тіньової економіки досяг рекордних 47% від внутрішнього валового продукту. Це відповідь 85-ти відсотків бізнесу на заборону перевірок.

Висновок щодо пропозиції фракції БПП: ми в енний раз обрали клоунів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости