УкрРус

Субтельний подарував у 1991-му українцям те, чого в росіян немає й досі

6.6т

Праця "Україна: Історія" Ореста Субтельного викликала такий ажіотаж у сучасників, позаяк була єдиною на той час. Вона була дуже вчасною і якраз співпала з здобуттям незалежності у 1991 році.

Саме тому ця праця одразу стала шкільним і університетським підручниками. До речі, особисто я не пригадую подібного: щоб за одним підручником навчались у старших класах та університеті.

За великим рахунком тоді у нас відбулося те, чого у росіян не відбулося й досі: вони донині не переглянули радянську історію. А у нас на варіанті історії, яку запропонував Орест Субтельний уже виросло ціле нове покоління.

Важливо, що Субтельний зумів дуже чітко і лаконічно викласти всі основні положення. Безперечно, зараз є вже значно глибші і більш обширні підручники історії, які детальніше розглядають ті чи інші події, але на той час саме праця "Україна: Історія" була цілісним об’єктивним поглядом на історію України, який відрізнявся від радянських інтерпретацій.

Коли я навчався у радянський час, то історію України вміщував підручничок приблизно на 50 сторінок (додаток до загальносоюзної історії). Ця історія розпочиналася з Богдана Хмельницького і закінчувалась якоюсь соціалістичною революцією. Основна ідея його була приблизно такою: щоб ви знали що у вас є своя історія і пам’ятали про Переяславську раду. Тобто, до Субтельного Україна взагалі не була предметом історичного дослідження.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги