Сьогодні відбувається з’їзд Радикальної партії Олега Ляшка.

Одне з головних питань – чи залишатиметься ця політична сила в коаліції, чи вийде з неї. Принаймні напередодні про це написав на своїй сторінці у соціальних мережах сам Олег Ляшко.

Можна спрогнозувати, що Радикальна партія в коаліції таки залишиться. Будуть критичні стріли на адресу Порошенка, а особливо Яценюка, але Ляшко розуміє, що коли очолювана ним партія вийде із коаліції, його особисто звинуватять в іграх на користь Кремля.

Олег Валерійович очікував, що результати парламентських виборів будуть принаймні такими, як президентських. Але він переграв сам себе і його особистий рейтинг різко пішов униз. Довелося перебудовуватися на марші. Звісно, з незначною кількістю "штиків" погоди в парламенті не зробиш, але покричати можна. Що радикали й успішно роблять. Їм навіть вдається зривати важливі голосування, блокуючи трибуну.

Але, "гавкаючи" на Порошенка, Ляшко чудово розуміє, хто в домі хазяїн. Він віртуозно завжди дає задній хід, а політичні сили від Порошенка й Яценюка прекрасно розуміють, що радикалів час від часу треба "підгодовувати". Із коаліції вони, звісно, не підуть, але все може бути. Навіть якби пішли, то радше це мало би пропагандистський ефект, ніж якийсь інший. Більшість від того не розпадеться, але конституційної більшості вже не буде.

Олег Ляшко діє за принципом: напад – кращий вид захисту. Аби не втратити те, що має, він атакує. Тільки заговорили, що люди Ляшка можуть піти з уряду, він затіяв катавасію у Верховній Раді. Щось подібне, очевидно, буде на з’їзді, але після важких дискусій усе ж приймуть рішення зробити Порошенку й Яценюку "останнє китайське попередження" – й залишаться в коаліції.

Радикали Ляшка, які мають такий же стосунок до радикалізму, як морська свинка до моря, хочуть зберегти місце під сонцем, а тому не наважаться на справді радикальні кроки, пам’ятаючи, що якщо будуть дочасні парламентські вибори, то можуть узагалі не потрапити до Верховної Ради.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости