Неочікуваний політичний поворот Трампа

35.4т

У списку військових пріоритетів президента Трампа відсутня Росія. Хоча Пентагон протягом останніх кількох місяців неодноразово називав загрозу зі сторони Москви першочерговою. В анонсованих пріоритетах нового президента США - знищення терористів ІДІЛ, зміцнення боєздатності армії США, розвиток кібербезпеки та створення більш ефективної роботи всередині Пентагону.

Трамп неприховано веде послідовну політику на зближення з Росією та Володимиром Путіним. Єдиний запобіжник, який може стати йому на заваді – опозиція США в особі республіканців (біле консервативне крило), громадська думка та американські ЗМІ.

Протягом усієї передвиборчої кампанії Трамп давав зрозуміти, що його політика буде проросійською. Ми ще не знаємо, хто займе посаду дежрсекретаря США, втім якщо її отримає Рекс Тіллерсон (який не просто співпрацював з Газпромом, а й отримав від Путіна Орден Дружби) – це тільки підтвердить думку про те, що Америка налаштована на співпрацю з російським президентом. З таким розвитком подій, зрозуміло, Україна перебуватиме далеко не у виграшній ситуації.

Більше того, днями нафтова компанія Тіллерсона Exxon Mobil заблокувала законопроект "STAND for Ukraine Act" (Про підтримку стабільності і демократії в Україні. - Ред), який передбачав антиросійські санкції на рівні Конгресу, а не Білого дому. Таким чином, Трамп в односторонньому порядку може відмінити всі санкції, запроваджені Америкою проти Російської Федерації (тобто, вже у лютому 2017 року).

Гадаю, суспільство просто так цього не залишить і намагатиметься тиснути на Трампа через ЗМІ. Більше того, не мовчатиме і Конгрес. Саме тому Україні час сфокусуватися на перемовинах з Конгресом, оскільки саме він виділяє гроші на діяльність адміністрації і в тому числі на зовнішньополітичну діяльність Америки.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости