Між Порошенко і Яценюком можливий тривалий політичний союз

Той факт, що своїм указом про призначення Олександра Турчинова на посаду секретаря Ради Національної Безпеки і Оборони України Президент Порошенко допустив до зони свого впливу представника конкуруючої політичної сили говорить про те, що між Президентом та Прем’єр-міністром України можливий тривалий та ефективний політичний союз. На мою думку, цей акт вказує на те, що Україна може уникнути помилки 2005 року, коли між президентською та виконавчою вертикаллю влади був присутній конфлікт, який призвів до реваншу Віктора Януковича та партії Регіонів у 2010 році. Зазначу, що РНБО може отримати додаткові важелі впливу для підвищення ефективності політично ї оборони та національної Безпеки.

Розширення повноважень координаційного органу (РНБО) не передбачає звуження повноважень головнокомандувача, тобто Президент Порошенко гарантовано втримає свій конституційний вплив на стратегічні рішення Ради нацбезпеки та Оборони, тим самим буде підвищення ефективність діяльності відомства пана Турчинова.

Торкаючись доцільності Указу Президента про призначення Олександра Валентиновича Турчинова на цю посаду, окремо підкреслю, що новий секретар РНБО має досвід, який отримав під час окупації АР Криму росіянами. Лунає багато дорікань, що під час перебування тимчасової влади в руках Турчинова Автономія була анексована та окупована без оборони з Української сторони, але варто пам’ятати, що т.з. "гібридна війна", яку заснувала Росія дезорієнтувала не тільки українські сили, але й прогресивний Західний світ, який фактично перебував в шоці від дій Москви. Перевага Турчинова – досвід з урахуванням помилок.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги