Зупинити Росію, або Стратегії Заходу

Тескт перекладений спеціально для сайту "Обозреватель". Оригінал на Washington Post.

Російська Федерація і Сирія підписали угоду про безстрокове розміщення авіаційної групи Збройних Сил Росії в Сирійській Республіці. Текст договору від 26 серпня 2015 року опубліковано на офіційному інтернет-порталі РФ.

Таким чином, Путін подбав, щоб його військовослужбовці перебували на території Сирії на законних підставах, і влада Дамаска не мала жодних повноважень, аби контролювати цю ситуацію. Натомість, сирійцям забороняється хоча б однією ногою ступити до військово-морської бази РФ у сирійському порту Тартус.

Документ свідчить, що Росія не несе ніякої відповідальності, якщо у Сирії розпочнуться сутички або ж воєнні дії. Хоча, як відомо, саме російські пілоти розпочали бомбардування наприкінці вересня 2015 року.

Адміністрація президента США, зокрема Хілларі Клінтон, допустила чимало стратегічних помилок. Я вважаю, що на першому місці найгірших проколів Заходу опинилась співпраця Путіна та Обами. Як американський президент міг запропонувати російському лідеру стати посередником, під час підписання договорів із Сирією?!

Путін поступово проявляв свої "нездорові апетити". Коли Європа вперше закрила очі на свавілля кремлівської влади, то, можна сказати, розв’язала Володимиру Володимировичу руки.

Чому ж ми тепер дивуємось, що попри все, Путін прагне "закинути" Україну та Сирію та під каблук Росії?!

Іронія долі у тому, що в нас є всі важелі, аби вплинути на свавілля російського президента. Наприклад, знизити ціни на джерело багатства Володимира Володимировича, нафту. Якщо США продемонструє свою армію, налагодить зв’язки із союзниками, створить чіткий план дій і виступить проти порушень прав людей у Росії та інших країнах, Путін буде змушений переглянути свою політику. Але, замість сміливих кроків, ми, фактично, даємо дозвіл кремлівській владі обмежувати конституційні права не тільки громадян своєї країни, але й мешканців інших незалежних держав.

Якщо Обама заявляє про завершення "холодної війни", то тільки тому, що йде на поступки російському президенту.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги