Дочасних парламентських виборів у 2016 році не буде

5.8т

Фактично місцеві вибори мали би дати потужний стимул адміністративній реформі й утвердженню того, що ми називаємо децентралізацією. Натомість ми побачили банальне змагання за владу між представниками різних політичних сил. Хочеться вірити, що вже у процесі роботи рад різних рівнів народні обранці зрозуміють яку величезну відповідальність вони взяли на себе, аби адміністративна реформа й децентралізація були успішно втілені в життя, бо насправді в цьому зацікавлені всі.

Можуть бути розбіжності у підходах, але саме адміністративна реформа і децентралізація здатні об’єднати різні політичні сили.

Місцеві вибори практично паралізували роботу Верховної Ради України. Лідери політичних сил їздили по країні, агітуючи за "своїх" й ігноруючи функцію державотворення, покладену на них.

Результати виборів показали, що, здається, знято з порядку денного питання дочасних парламентських виборів, бо жодний учасник перегонів не набрав більшості у регіонах, що дозволяло би йому диктувати умови іншим. Харків є радше винятком, який підтверджує правило. Нові вибори до Верховної Ради України лише би скопіювали результат місцевих виборів з тими чи іншими відхиленнями, які суттєво не впливають на результат.

Натомість конкретно постала проблема відставки уряду. І, мабуть, не стільки уряду, скільки Яценюка. Як відомо, до 11 грудня його не рухатимуть, але якщо не до Нового року, то вже в лютому-березні наступного матимемо свіжого керівника Кабінету Міністрів України.

Наразі вимальовуються дві реальні кандидатури – Яресько і Тимошенко.

Хоча "Батьківщина" порівняно з іншими партіями значно поліпшила свої результати, ніж це було на минулорічних парламентських виборах, але не настільки, щоби з переляку дати її лідеру покерувати урядом. До того ж у пам’яті назавжди залишився неприємний осад від тандему Ющенко-Тимошенко, так що навряд чи Порошенко ризикне. З іншого боку, він навряд чи наважиться ввести до уряду представників Опозиційного блоку, як би вони зараз не надували щоки, доводячи свою значущість.

Тому кандидатура Яресько, яку однозначно підтримують США і Міжнародний валютний фонд, залишається найбільш прийнятною для Порошенка.

Скільки би повноважень не було віддано на місця, навіть за умови успішної адміністративної реформи і децентралізації, але якщо на всеукраїнському рівні не будуть проведені широкомасштабні реформи, поступ стане неможливим. Трагічною помилкою Порошенка стало би те, якби він знову довірив Яценюку їх проведення.

На цьому тлі ми якось забули про Путіна і ймовірність широкомасштабної війни Росії проти України. Тут розслаблятися не можна. Навпаки, ми вступаємо у новий етап, коли доведеться діяти на декілька фронтів, причому економічний стане чи не найвирішальнішим.

БЛОГИ ПУБЛИКУЮТСЯ В АВТОРСКОЙ СТИЛИСТИКЕ

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги